صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

صدراعظم بریتانیا: آرامش و امنیت را به شهرهای آشوب زده باز می گردانیم

صدراعظم بریتانیا: آرامش و   امنیت را به شهرهای آشوب زده  باز می گردانیم

صدراعظم بریتانیا از اقدامات جدی تر برای پایان دادن به ناآرامی های خیابانی در لندن و شهرهای دیگر این کشور سخن گفته است. صبح روز سه شنبه، ۹ اگوست، دیوید کامرون، صدراعظم بریتانیا، پس از شرکت در جلسه کمیته امنیت ملی کشور - موسوم به کمیته کبرا - که به منظور بررسی حوادث اخیر تشکیل شده بود، گفت که دولت به اقدامات لازم برای خاتمه دادن به ناآرامی ها دست خواهد زد.

آقای کامرون صحنه های خشونت و غارت در خیابان های بریتانیا را غیرقابل قبول توصیف کرد و گفت که از امروز، شانزده هزار مامور پولیس ماموریت مقابله با ناآرامی ها و استقرار نظم در لندن را برعهده خواهند گرفت.
وی گفت که برای این منظور، تمامی مرخصی های نفرات پولیس لغو شده و هزاران تن از ماموران از نقاط مختلف به لندن اعزام می شوند.

صدراعظم بریتانیا با یادآوری اینکه تا کنون چهارصد و پنجاه نفر در ارتباط با شرکت در ناآرامی ها بازداشت شده اند، هشدار داد که بازداشت شرکت کنندگان در ناآرامی های خیابانی ادامه می یابد و کسانی که مرتکب خشونت شده اند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

در حالی که گزارش های خبری حاکی از آن است که بسیاری از کسانی که در آشوب های خیابانی و غارت فروشگاه ها شرکت داشتند، جوانان و نوجوانان بوده اند، آقای کامرون گفت: کسانی که به سنی رسیده اند که می توانند دست به شورش و غارت بزنند، برای برخورد قانونی نیز بالغ هستند.

آقای کامرون همچنین گفت که به منظور رسیدگی به حوادث اخیر، تعطیلات تابستانی مجلس به مدت یک روز لغو می شود و وی برای ارائه گزارش مربوط به اقدامات دولت، در جلسه فوق العاده مجلس شرکت خواهد کرد.

نا آرامی های لندن از شب شنبه و در پی تجمع گروهی از ساکنان محله تاتنهام در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاهپوست آغاز شد که حمله به پسته پولیس و گسترش ناآرامی در این محله را در پی آورد و طی روزهای بعد، ناآرامی به چند محله دیگر لندن نیز سرایت کرده و با حمله به ماموران پولیس، به آتش کشیدن ساختمان ها، موترهای پولیس و موتر های شخصی و بس ها و غارت فروشگاه ها همراه بوده است.

رسانه های بریتانیا از بروز ناآرامی در نقاط مختلف لندن خبر داده و گفته اند که گروه هایی از جوانان تعدادی ساختمان و موتر را به آتش کشیدند و با حمله به فروشگاه ها، به غارت آنها پرداختند و ماموران پولیس را هدف بطری و وسایل آتش بازی قرار دادند.
(بی بی سی)