صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله تلافی جویانه اسرائیل به نوار غزه

حمله تلافی جویانه اسرائیل  به نوار غزه

ارتش اسرائیل در واکنش به حملات مرگباری که در جنوب این کشور هشت کشته برجا گذاشت، نوار غزه را هدف قرار داده است. این بمباران شبانه حداقل شش کشته برجای گذاشته که یکی از آنها فرمانده یک گروه مسلح فلسطینی بوده است.

در همین رابطه، خبرگزاری دولتی مصر از کشته شدن سه مامور پولیس این کشور در حمله هوایی جداگانه اسرائیل به مهاجمان فلسطینی در یکی از نقاط مرزی اسرائیل و مصر خبر داده است. بنا بر گزارش ها، اسرائیل همچنین یک خانه مسکونی در شهر رفح واقع در نوار غزه را هدف قرار داده و کمال النیرب، رهبر کمیته های مقاومت مردمی و چند عضو دیگر این گروه را کشته است.

این گروه هرچند بارها از گروه حماس حمایت کرده اما در مواردی نیز به طور مستقل فعالیت هایی داشته است. بنیامین نتانیاهو، صدراعظم اسرائیل، از ارتش و سازمان اطلاعات و امنیت داخلی کشورش به خاطر از بین بردن سران گروهی که حمله در مرز مصر را انجام داده بود، قدردانی کرده است.

در این واقعه، مهاجمان به چند موتر در نزدیکی مرز اسرائیل با مصر حمله کردند که به مرگ هشت نفر کشته و زخمی شدن شمار دیگری منجر شد. در اولین حمله در روز پنجشنبه، ۱۸ اگوست، مردانی مسلح به سمت یک بس اسرائیلی که در حال حرکت در نزدیک مرز مصر بود، آتش گشودند.

در حمله‌ای دیگر نیز یک موتر بمبگذاری شده، منفجر شد.مقامات رسمی اسرائیل اعلام کرده‌اند که مردان مسلح به چهار حمله جداگانه ولی هماهنگ، به موترهای اسرائیلی دست زدند که دو مورد از این حمله‌ها به دو بس اسرائیلی انجام شد.ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، گفته است که این حمله‌ها توسط شماری از ساکنان غزه انجام شده است و آنها از صحرای سینا در خاک مصر، وارد اسرائیل شده‌اند. (بی بی سی)