صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افزایش نگرانی‌های بین‌المللی از شدت یافتن خشونت بین اسرائیل و فلسطینیان

افزایش نگرانی‌های بین‌المللی از شدت یافتن خشونت بین اسرائیل و فلسطینیان

نگرانی‌های بین‌المللی از احتمال شدت یافتن خشونت‌ها بین پیکارجویان فلسطینی و نیروهای اسرائیل افزایش یافته است. گروه چارجانبه‌ای که با حضور نمایندگان اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد، روسیه و آمریکا برای کمک به روند صلح بین اسرائیل و فلسطینیان تشکیل شده است، از تمام طرف‌ها خواسته است تا خویشتن‌داری کنند.

کشورهای عضو اتحادیه عرب هم روز یکشنبه، ۲۱ اگوست، در نشستی اضطراری در قاهره، آخرین دور خشونت‌ها در نوار غزه را بررسی می‌کنند. به دنبال یک رشته حمله هوایی اسرائیل به غزه که مرگ چندین نفر را به دنبال داشت، مقامات فلسطینی خواهان برگزاری این نشست شدند. اسرائیل اعلام کرده است که بمباران غزه در تلافی حمله‌های پیکارجویانی است که روز پنجشنبه باعث مرگ ۸ نفر در اسرائیل شدند.

در عین حال، تجمع صدها مصری در مقابل سفارت اسرائیل در قاهره برای دومین روز ادامه داشته است. این تجمع‌کنندگان به مرگ ۵ مأمور پولیس مصر در جریان درگیری‌های روز پنجشنبه گذشته در مرز دو کشور معترض هستند.

در این تجمع در مقابل سفارت اسرائیل در قاهره، یکی از معترضان از دیوار ساختمان سفارت اسرائیل بالا رفت، پرچم اسرائیل را پایین کشید و پرچم مصر را به جای آن گذاشت.

مقامات رسمی اسرائیل هم نسبت به حادثه پنجشنبه گذشته که منجر به مرگ نیروهای پولیس مصر شد، ابراز تأسف کرده‌اند.

این حادثه در مرز مصر، زمانی رخ داد که نیروهای نظامی اسرائیل به تعقیب شبه‌نظامیانی پرداختند که ظن آن می‌رفت به سمت اسرائیل راکت پرتاب کرده‌اند. در واکنش به حمله‌های پیکارجویان، اسرائیل به یک رشته حمله هوایی هم دست زد که مرگ دست کم ۱۵ نفر را در نوار غزه به دنبال داشت. (بی بی سی)