صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شورشیان مسلح ۲۴ مرزبان پاکستانی را کشتند

شورشیان مسلح ۲۴ مرزبان پاکستانی را کشتند

گزارشها از شمال غرب پاکستان حاکی است که دست کم ۲۴ تن از نیروهای امنیتی پاکستان در اثر حمله شبه نظامیان در مرز این کشور با افغانستان، کشته شده‌اند. گزارشهای رسیده از محل حاکی است که صبح روز شنبه ۲۷ آگوست، شبه نظامیان مسلح به یک پسته مرزی نیروهای پاکستان در یکی از روستاهای چترال حمله کردند.

یک مقام پاکستانی به خبرنگاران گفته است که شماری از مرزبانان پاکستانی در اثر جراحات ناشی از سوختگی جان خود را از دست داده‌اند. به گقته این مقام پاکستانی شورشیان انبار سلاح نیروهای مرزی پاکستان را به آتش کشیده اند.

یک مقام نظامی پاکستان گفته است که مهاجمان، از خاک افغانستان به این پاسگاه مرزی حمله کرده و دوباره به افغانستان باز گشته‌اند.

مناطق مرزی افغانستان و پاکستان در سالهای گذشته نا امن بوده است و شورشیان طالبان و دیگر گروه های شورشی که گفته می‌شود با شبکه القاعده مرتبط هستند، در دوسوی مناطق مرزی افغانستان و پاکستان فعال هستند.

دولت افغانستان هنوز در این مورد واکنشی نشان نداده است. اما در موارد مشابه قبل از این مقام های امنیتی افغانستان و پاکستان همدیگر را به کم کاری در مبارزه علیه گروه های شورشی متهم کرده‌اند. طالبان پاکستانی و افغان، می‌گویند آنها هر کدام اهداف خود را دارند و هر کدام در کشور خود برای آنچه تحقق نظام اسلامی می خوانند مبارزه می‌کنند. (بی بی سی)