صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دو انفجار انتحاری در پاکستان دست‌کم 22 کشته برجای گذاشت

دو انفجار انتحاری در پاکستان دست‌کم 22 کشته برجای گذاشت

پولیس پاکستان می‌گويد نيروهای امنيتی پاکستان در شهر کويته، مرکز ايالت بلوچستان پاکستان، که اخيرا موفق به دستگيری اعضای ارشد القاعده شده بودند، هدف دو سوء‌قصد انتحاری قرار گرفته‌اند. بر اثر اين دو انفجار دست‌کم 22 نفر کشته و ۴۴ نفر ديگر زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، محل اقامت فرخ شهزاد، معاون فرمانده سپاه مرزی»، روز چهارشنبه، هدف حمله انتحاری قرار گرفته است. پولیس پاکستان می‌گويد نخستين حمله انتحاری با انفجار يک موتر حامل بمب خارج از منزل فرخ شهزاد رخ داده است.

انفجار دوم در فاصله بسيار کوتاهی از انفجار نخست، در محل سکونت اين مقام امنيتی پاکستان صورت گرفته که منجر به کشته شدن همسرش و زخمی شدن وی شده است. موترها و موتورسيکلت‌های سپاه مرزی» که آماده اسکورت آقای شهزاد به محل کارش بودند بر اثر این دو انفجار آتش گرفتند. يک مسجد نيز که در نزديکی محل انفجار به شدت آسيب ديد.

پولیس پاکستان می‌گويد هنوز اطلاع دقيقی از تعداد کشته‌شدگان در دست نيست.

سپاه مرزی» نيروی شبه‌نظامی وابسته به ارتش پاکستان است و روز دوشنبه ارتش اين کشور اعلام کرد که اين نيروی شبه‌نظامی يونس الموريتانی، يکی از سران شبکه تروريستی القاعده، به همراه دو تن از دستياران و همراهان او را دستگير کرده است.

همچنين گفته شده است که اين عضو القاعده، مامور اجرای برنامه‌های بين‌المللی اين شبکه بوده است.

بيانيه ارتش پاکستان در این مورد گفته بود: يونس الموريتانی، شخصا توسط اسامه بن لادن برای حمله به اهداف اقتصادی آمريکا، اروپا و استراليا انتخاب شده بود.»

دو شخص ديگر که از آنها به عنوان همدستان يونس الموريتانی، با نام‌های عبدالغفار الشامی» و مصارا الشامی» نام برده شده بود هم همراه او دستگير شده‌اند.

اين بيانيه همچنين گفته است: عمليات ياد شده با همکاری تکنيکی و فنی نزديک آمريکا و آژانس‌های امنيتی و اطلاعاتی آمريکايی که رابطه نزديکی با اطلاعات و ارتش پاکستان دارند انجام شد.»(رادیو فردا)