صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اینترپل حکم بازداشت قذافی و پسرش را صادر کرد

اینترپل حکم بازداشت قذافی و  پسرش را صادر کرد

نهاد پولیس بین المللی، اینترپل، حکم جلب قذافی، پسرش سیف الاسلام و همچنین عبدالله السنوسی، وزیر اطلاعات سابق لیبیا را صادر کرده است. این حکم به درخواست دادگاه بین المللی کیفری صادر شده است که به تازگی این سه نفر را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم کرده است.

صدور حکم بازداشت رهبر سابق لیبیا در شرایطی صورت می گیرد که روز جمعه خبر فرار یکی دیگر از جنرال های ارشد در نیروهای هوادار معمر قذافی به کشور نیجر در همسایگی لیبیا منتشر شده است.

این جنرال ارشد که علی کانا نام دارد، فرماندهی نیروهای وفادار به معمر قذافی در جنوب لیبیا را برعهده داشته است. بر اساس گزارش ها، این فرد با همراهی کاروانی از دیگر نزدیکان معمر قذافی وارد خاک نیجر شده است.

دولت نیجر اعلام کرده است که اجازه ورود این افراد را بر اساس ضوابط انسان دوستانه صادر کرده است.

با وجود اصرار قذافی بر ادامه مبارزه نیروهای تحت امر خود با شورشیان مسلح، طی روزهای گذشته چند کاروان حامل افراد ارشد نزدیک به او از لیبیا وارد خاک نیجر شده اند.

مقام های نیجر هنوز در مورد اینکه آیا به شخص معمر قذافی اجازه ورود به این کشور را خواهند داد یا خیر اظهار نظر نکرده اند.

در همین حال گزارش ها از شهر بنی ولید حاکی از آن است که نیروهای وفادار به قذافی همچنان در مقابل پیشروی شورشیان مسلح مقاومت می کنند.

بنی ولید یکی از چهار پایگاهی است که هنوز کنترل آن در دست نیروهای طرفدار قذافی است.

شورای ملی انتقالی لیبیا که در حال حاضر کنترل این کشور را برعهده دارد اعلام کرده است که نیروهای طرفدار قذافی از درون شهر بنی ولید به سوی شورشیان خمپاره پرتاب کرده اند.این در شرایطی است که زمان چندانی تا روز شنبه، یعنی مهلتی که از سوی شورای ملی انتقالی لیبیا برای تسلیم شدن نیروهای وفادار به قذافی تعیین شده بود باقی نمانده است.

مقام های این شورا حملات اخیر به مواضع شورشیان را نشانه عدم تمایل هواداران قذافی برای تسلیم شدن می دانند و اعلام کرده اند که این مهلت بیش از این تمدید نخواهد شد.