صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

غرق شدن کشتی تانزانیایی حامل ۶۰۰ مسافر

غرق شدن کشتی تانزانیایی حامل ۶۰۰ مسافر

یک کشتی تانزانیایی حامل حدود ۶۰۰ مسافر که بین جزایر زنگبار و پمبا در حال حرکت بود، غرق شده است. دست کم یکصد جسد در آب پیدا شده است و عملیات امداد و نجات ادامه دارد. البته واژگونی کشتی در ساعات شب، عملیات امداد را بسیار دشوار کرده است.

جزئیات این حادثه هنوز روشن نیست اما مقام های تانزانیا می گویند دست کم ۲۲۰ تن از مسافران نجات داده شده اند.

یکی از امدادگران که بر فراز منطقه پرواز کرده، می گوید تعداد زیادی از مسافران را دیده که به هر چیزی که در آب شناور بوده، آویزان شده بودند.

آشنا نبودن تعداد زیادی از مسافران به شنا، شانس موفقیت عملیات نجات را کم کرده است.

یکی از مقام های دولتی به خبرنگاران گفت که کشتی، بیش از حد مسافر سوار کرده بود.

خبرنگار بی بی سی در زنگبار می گوید مقامات، در حال تقلا برای کنار آمدن با این فاجعه هستند و از دیگر کشورهای آفریقایی از جمله آفریقای جنوبی و کنیا تقاضای کمک کرده اند.

کشتی حامل مسافرانی بود که از تعطیلات عید فطر برمی گشتند و تعداد زیادی از مسافران، بچه ها بودند. هزاران نفر از بستگان مسافران در انتظار گرفتن خبری از آنها هستند.

کاترین پرویس، جهانگرد بریتانیایی در زنگبار در انتظار یک کشتی است که با آن به دارالسلام، مرکز تجاری تانزانیا، برود. وی می گوید تعداد زیادی جسد دیده که از آب بیرون کشیده شده.وی که به همراه ده جهانگرد بریتانیایی و آمریکایی در زنگبار است، گفت: کشتی ما تاخیر دارد چون از تمام کشتی ها برای عملیات نجات استفاده می شود. (بی بی سی)