صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رهبر شورای انتقالی لیبیا: هنوز قذافی را شکست نداده‌ایم

رهبر شورای انتقالی لیبیا:  هنوز  قذافی را شکست نداده‌ایم

مصطفی عبدالجلیل، رئیس شورای ملی انتقالی لیبیا، در جمع صدها نفر از هوادارانش گفته است که الان زمان تلافی و مجازات نیست. او گفت که قذافی هنوز شکست نخورده است و لازم است اقدامی هماهنگ انجام شود تا شهرهای سرت، بنی ولید و سبها را که هنوز پایگاه های اصلی او هستند، آزاد شوند.

رئیس شورای ملی انتقالی لیبیا که برای نخستین بار از زمان تصرف طرابلس به دست مخالفان قذافی، وارد این شهر شده است، در یک پایگاه هوایی در نزدیکی طرابلس در جمع طرفدارانش سخن می‌گفت.

مصطفی عبدالجلیل، وزیر عدلیه سابق لیبیا است که بعد از آغاز اعتراضات در این کشور، به مخالفان قذافی پیوست و خواهان کناره‌گیری او از قدرت شد.

با آغاز اعتراضات در لیبیا، شهر بنغازی در شرق لیبیا، به پایگاه اصلی مخالفان قذافی تبدیل شد و برخی از اعضای شورای ملی انتقالی لیبیا، از جمله مصطفی عبدالجلیل در این شهر مستقر بودند.

یک سخنگوی مخالفان قذافی بازگشت مصطفی عبدالجلیل به پایتخت را رویدادی تاریخی توصیف کرده و گفته است: او با مقام‌های ارشد تیم خود و تمام اعضای شورای ملی انتقالی لیبیا دیدار خواهد کرد تا مرحله بعدی بنا نهادن یک لیبیا جدید را آغاز کند.

از سوی دیگر، مسئولان صندوق بین‌المللی پول هم اعلام کرده‌اند که شورای ملی انتقالی لیبیا را به عنوان حکومت مشروع این کشور به رسمیت می‌شناسد.

نیروهای مخالفان قذافی که کنترل طرابلس، پایتخت این کشور را در دست گرفته‌اند، همچنان در تلاش هستند تا آخرین مناطق تحت کنترل نیروهای قذافی را تصرف کنند.

بر اساس گزارش‌ها، روز شنبه، دهم سپتمبر، درگیری دو طرف در شهر بنی‌ولید، یکی از چهار پایگاه اصلی نیروهای وفادار به قذافی، همچنان ادامه داشته است. (بی بی سی)