صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

قوه قضاییه ایران خبر آزاد شدن دو تبعه آمریکایی را تکذیب کرد

قوه قضاییه ایران خبر آزاد شدن دو تبعه آمریکایی را تکذیب کرد

قوه قضاییه ایران گزارش های مربوط به آزادی دو شهروند آمریکایی زندانی در ایران را تکذیب کرده و گفته است در این مورد هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است. روز چهارشنبه۱۴ سپتمبر، وبسایت قوه قضاییه ایران متن اطلاعیه اداره کل روابط عمومی و تشریفات این قوه را منتشر کرد که در آن، ضمن تکذیب خبر آزادی جاشوا فتال و شین باوئر، دو شهروند آمریکایی زندانی در ایران، تاکید شده است که فقط اطلاعاتی که از سوی قوه قضاییه در این زمینه منتشر می شود اعتبار دارد.

روز سه شنبه، خبرگزاری های بین المللی به نقل از اظهارات محمود احمدی نژاد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا گزارش کردند که این دو تبعه آمریکایی تا دو روز دیگر آزاد خواهند شد و خبرگزاری های داخلی نیز خبر آزادی این دو را منتشر کردند.

در اطلاعیه قوه قضاییه آمده است که روابط عمومی این قوه ضمن تکذیب خبر برخی رسانه ها درباره آزادی دو آمریکایی متهم به جاسوسی، اعلام می دارد درخواست وکلای مدافع این دو متهم در رابطه با صدور قرار وثیقه و آزادی آنان از سوی قاضی پرونده در دست بررسی است و اطلاع ر سانی در این زمینه از سوی قوه قضاییه صورت خواهد گرفت.

این اطلاعیه، بدون اشاره به منبع یا فرد خاصی، تاکید کرده است که: هرگونه اطلاع رسانی در این باره از ناحیه سایر افراد موجه نیست.

همزمان با انتشار اظهارات آقای احمدی نژاد در مورد وضعیت دو شهروند زندانی آمریکایی، برخی خبرگزاری های داخلی ایران نیز جزئیاتی را در این زمینه منتشر کردند.

از جمله خبرگزاری فارس به نقل از گفتگوی مسعود شفیعی، وکیل شین باوئر و جاشوا فتال با این خبرگزاری گزارش کرد که شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب با آزادی این دو تبعه آمریکایی با قرار وثیقه نیم میلیون دالری موافقت کرده است. (بی بی سی)