صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وقوع چندین انفجار کربلا را لرزاند

وقوع چندین انفجار کربلا را لرزاند

وقوع یک رشته انفجار در شهر کربلا در عراق موجب کشته شدن دست کم ۹ نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر شده است. به گفته مقام های عراقی، اولین بمب که در یک موتر کار گذاشته شده بود، در بیرون از ساختمان یکی از ادارات دولتی که کار صدور کارت شناسایی ملی و گذرنامه را انجام می‌داد منفجر شد.

به گفته پولیس، همزمان با ورود نیروهای امدادی دست کم دو انفجار دیگر نیز در همین محل به وقوع پیوسته است.

کربلا که از جمله مقدس ترین مکان های زیارتی شیعیان محسوب می شود در گذشته نیز شاهد چنین وقایع خشونت باری بوده است.

در ماه جنوری سال ۲۰۱۱ میلادی، بر اثر انفجار دو بمب در میان زائران شیعه در کربلا دست کم ۲۵ نفر کشته و ۷۰ نفر نیز زخمی شدند.

اولین انفجار روز یکشنبه در کربلا در ساعت ۹:۳۰ بامداد به وقت محلی و رد زمانی رخ داد که مردم در محوطه بیرونی این اداره دولتی در صف ایستاده بودند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک پولیس در شهر کربلا نوشته است: هنگامی که مردم و نیروهای امنیتی در حال انتقال کشته ها و زخمی ها بودند، دو انفجار دیگر رخ داد که موجب تلفات بیشتری شد.

علا حمودی رییس اداره بهداشت شهر کربلا نیز به خبرگزاری فرانسه گفته است که تا کنون بر اثر این انفجارها 9 نفر کشته و 99 نفر دیگر نیز زخمی شده اند و آمار تلفات رو به افزایش است.

اگرچه آمار حملات خشونت بار در عراق نسبت به زمان اوج آن در سال های 2006 و 2007 میلادی کاهش یافته است، اما این حملات همچنان در عراق ادامه دارد. (بی بی سی)