صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس نیویورک ۷۰۰ معترض جنبش اشغال وال‌استریت را بازداشت کرد

پولیس نیویورک ۷۰۰ معترض جنبش اشغال وال‌استریت را بازداشت کرد

پولیس نیویورک بیش از ۷۰۰ نفر از اعضای جنبش اعتراضی اشغال وال‌استریت را هنگام عبور از روی پل بروکلین در این شهر بازداشت کرده است.

دستگیرشدگان بخشی از گروهی بزرگتر بودند که بعد از دو هفته تجمع در برابر وال‌استریت، مرکز مالی و تجاری نیویورک، قصد داشتند از روی پل بروکلین عبور کنند.

در هنگام عبور از این پل شماری از معترضین وارد راه عبور موترها از روی پل شدند که واکنش شدید پولیس نیویورک و دستگیری صدها نفر از آنها به دلیل برهم زدن نظم عمومی را به دنبال داشت.

گروه اشغال وال‌استریت که به طمع‌ورزی شرکت‌ها و بنگاه‌های مالی در آمریکا اعتراض دارد، می‌گوید که از حقوق ۹۹ درصد از مردم آمریکا در برابر یک درصد از طبقه مرفه و ثروتمند دفاع می‌کند.

این گروه در فراخوانی خواهان سرازیر شدن ۲۰ هزار نفر در روز ۱۷ سپتامبر به بخش جنوبی منهتن و ماندن آنها به مدت چند ماه در آنجا شده بود. وال استریت، بازار بورس نیویورک در این منطقه واقع شده است. در پی این فراخوان صدها نفر در پارک زاکوتی، که ملکی شخصی در نزدیکی وال استریت است، تجمع کردند.

یک سخنگوی پولیس به خبرگزاری رویترز گفت که دستگیری‌ها بعد از چند بار هشدار پولیس به معترضان برای ماندن در پیاده روی پل صورت گرفت.

این سخنگوی پولیس گفت: بعضی از آنها گوش کردند و به پیاده رو رفتند. بقیه وارد خیابان شدند و بعد از آن دستگیر شدند.به گفته پولیس بسیاری از دستگیرشدگان بعد از مدت کوتاهی آزاد شدند.

از سوی دیگر تعدادی از معترضین می‌گویند که پولیس به آنها اجازه ورود به خیابان را داده و آنها را برای عبور از پل اسکورت کرده است. اما بعد از آن پولیس آنها را محاصره کرده و دستگیری‌ها آغاز شده است.

رابرت کامیسو، یکی از معترضین به بی‌بی‌سی گفت: اعتراض ما علیه پولیس نیست. اعتراض ۹۹ درصد از مردم به یک درصدی است که قدرتی بیش از حد در اختیار دارند.او می گوید: ما هرج‌ومرج‌طلب نیستیم.

ما شرور نیستیم. من یک مرد ۴۸ ساله هستم. تنها یک درصد از طبقه بالادستی، ۵۰ درصد از ثروت آمریکا را در اختیار دارد. (بی بی سی)