صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار سوریه علیه به رسمیت شناختن اپوزیسیون آن کشور

هشدار سوریه علیه به رسمیت شناختن اپوزیسیون آن کشور

وزیر امور خارجه سوریه به جامعه بین المللی علیه به رسمیت شناختن شورای نوبنیاد اپوزیسیون سوریه هشدار داده است. ولید ال معلم روز یکشنبه گفت دمشق علیه هر کشوری که شورای ملی سوریه را به رسمیت بشناسد تصمیماتی شدید اتخاذ می کند. وی این شورای متشکل از گروههای اپوزیسیون را غیر قانونی خواند.

دهها رهبر اپوزیسیون سوریه پیشتر در روز شنبه در استکهلم برای تبادل نظر در باره راههای پیشبرد اصلاحات در سوریه جلسه ای تشکیل داده بودند.

در همین حال نیروهای امنیتی سوریه روز شنبه به جمعیتی از عزاداران در مراسم خاکسپاری يک رهبر اپوزیسیون کرد تیراندازی کردند .

شاهدان می گویند نیروهای امنیتی هنگامی این شلیک مرگبار را انجام دادند که جمعیتی چند هزارنفری برای ادای احترام به مشعل تامو در شهرک قمیشیل جمع شده بود. وی يک عضو پایه گذار حزب آینده، و عضو شورای ملی سوریه بود. افرادی مسلح و ناشناس روز جمعه تامو را در خانه اش کشتند.

آئين خاکسپاری تامو بعدا به تظاهرات اعتراضی گسترده ای علیه بشار الاسد رئیس جمهوری سوریه مبدل شد.

شاهدان می گویند عزاداران با شعارهای برو، برو از آقای اسد خواستند دولت را ترک کند. در جریان اين تظاهرات، معترضین يک مجسمه حافظ الاسد، پدر بشار الاسد را هم سرنگون ساختند.

فعالان همچنین از تظاهرات اعتراضی مشابه در چند شهر دیگر سوریه خبر داده اند.دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد می گوید در ناآرامی های سوریه که اکنون وارد هفتمین ماه شده است بیش از ۲۹۰۰ نفر کشته شده اند.