صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تظاهرات صدها هزار نفری هواداران بشار اسد در دمشق

تظاهرات صدها هزار نفری هواداران بشار اسد در دمشق

صدها هزار نفر از مردم سوریه در خیابان‌های دمشق، پایتخت سوریه در حمایت از بشار اسد، رئیس جمهور این کشور دست به تظاهرات زده‌اند.

این بزرگ‌ترین تظاهرات در حمایت از رئیس جمهور سوریه طی چند ماه اخیر است.

تظاهرات ضد دولتی در سوریه به رغم تلاش حکومت برای سرکوب آن، ادامه داشته است و تا کنون به گفته سازمان ملل، نزدیک به سه هزار نفر کشته شده اند.

مخالفان خواهان کناره گیری بشار اسد هستند. آنها می گویند نیروهای امنیتی تا کنون دهها هزار نفر را بازداشت کرده اند.

خبرگزاری فرانسه می گوید حامیان بشار اسد با خود پلاکاردهایی با مضامین بشار اسد، ارتش و مردم با تو هستند و سوریه کشور ماست و اسد رئیس جمهور ما حمل می کردند.

گروهی نیز از روسیه و چین به خاطر وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در محکومیت سرکوب ها تشکر کردند.

تظاهرات ضد دولتی در سوریه از ماه مارچ امسال آغاز شده و تا کنون ادامه داشته است. موج تظاهرات ضد دولتی در این کشور هنوز به دمشق، پایتخت و حلب، دومین شهر بزرگ این کشور نرسیده است.

دولت سوریه ناآرامی های این کشور را به گروه های مسلح تروریستی نسبت داده و می گویند ۱۱۰۰ نفر از سربازان و نیروهای امنیتی این کشور تا کنون کشته شده اند.

برای فرو نشاندن ناآرامی ها، امتیازاتی به معترضان داده شد اما این امتیازات تاثیری در پایان بخشیدن به تظاهرات اعتراضی نداشته است.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه برای حل بحران در این کشور، گفتگوی ملی را آغاز و با اعلام عفو عمومی، صدها زندانی سیاسی را آزاد کرد اما تظاهرات همچنان ادامه یافته است.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه یازده سال پیش، به دنبال مرگ حافظ اسد، پدرش، قدرت را در دست گرفت.

او در ماه جنوری امسال به روزنامه وال استریت ژورنال گفته بود که کشورش باثبات تر از تونس و مصر است و احتمال بروز ناآرامی در این کشور وجود ندارد. (بی بی سی)