صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انفجار در پادگان سپاه پاسداران در تهران پانزده کشته برجای گذاشت

انفجار در پادگان سپاه پاسداران در تهران پانزده کشته برجای گذاشت

در پی وقوع انفجار شدیدی در اطراف تهران، سپاه پاسداران ایران اعلام کرده که این انفجار در یکی از زاغه های مهمات متعلق به این نهاد نظامی رخ داده است.

خبرگزاری فارس به نقل از اطلاعیه سپاه پاسداران نوشته که مقارن ظهر روز شنبه انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.

رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران در گفتگو با تلویزیون دولتی ایران، تعداد کشته های این انفجار را پانزده نفر اعلام کرده است.

هنوز آماری از تعداد مجروحان منتشر نشده و آقای شریف گفته که در این حادثه تعدادی نیز مجروح شده اند.

بعد از این انفجار شدید در اطراف تهران، گزارشهای ضد و نقیضی در باره علت وقوع این حادثه منتشر شد. برخی علت را انفجار جایگاه گاز و بعضی هم انفجار زاغه مهمات در پادگانی نظامی در حوالی کرج عنوان کرده بودند.

صدای انفجار به قدری شدید بوده که در نقاط مختلف شهر تهران نیز شنیده شده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از علی رضا جانه، مدیر کل انتظامی ولایت تهران گفته که این صدای انفجار خارج از شهر تهران و مربوط به غرب ولایت تهران (ملارد و شهریار) و در یکی از پادگان هایی که در آنجا وجود دارد، است.

حسین گروسی نماینده شهریار در مجلس به خبرگزاری خانه ملت گفته که این انفجار در زاغه مهمات پادگان بیدگنه در حوالی ملارد شهریار رخ داده است.

آقای گروسی گفته که شدت دو انفجار به حدی بود که صدای مهیب و لرزش آن شیشه برخی ساختمان ها در اطراف محل حادثه را شکسته و مردم شهریار و شهر قدس را وحشت زده کرده است.

او افزوده که این پادگان فقط انبار مهمات بوده، و سربازان در آنجا حضور نداشتند. (بی بی سی)