صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۷ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شورای نظامی حاکم مصر خواستار توقف سرکوب معترضان شد

شورای نظامی حاکم مصر خواستار توقف سرکوب معترضان شد

نظامیان مصری خواستار توقف سرکوب معترضان شده اند. در حالی که نحوه برخورد نیروهای امنیتی مصر با یک زن معترض باعث برانگیختن خشم عمومی شده است، شورای حاکم بر این کشور گفته است که برخورد خشونت آمیز با شرکت کنندگان در تجمع های اعتراضی باید متوقف شود.

روز سه شنبه نیروهای امنیتی مصر برای پنجمین روز متوالی با استفاده از گاز اشک آور در صدد متفرق کردن صدها تن از کسانی برآمدند که در قاهره، پایتخت، دست به تظاهرات اعتراضی زده بودند.

براساس گزارش ها، از زمان شروع درگیری ها در روز جمعه ۱۷ دسمبر و پس از دومین دور انتخابات پارلمانی مصر، دست کم 13 نفر در برخورد نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان کشته شده اند.

هیلاری کلینتون ، وزیر خارجه آمریکا حوادث چند روز اخیر مصر را تکان دهنده توصیف کرده است.

خانم کلینتون همچنین نیروهای امنیتی مصر را متهم کرد که زنان معترض را هدف تهاجم قرار می دهد.

اشاره وزیر خارجه آمریکا به فیلمی از تظاهرات قاهره است که در آن سربازان، یک معترض زن را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و سپس او را روی زمین می کشند.

خانم کلینتون گفته است که زنان مصری در همین خیابان ها جانشان را برای پیشبرد انقلاب در کشور به خطر انداختند.

گزارش ها حاکی است نحوه برخورد نیروهای امنیتی با این زن مصری، در روزهای اخیر باعث برانگیختن خشم گسترده مردم این کشور شده است.

جنرال عادل اماره، یکی از اعضای شورای نظامی حاکم گفته است تحقیقاتی پیرامون رفتار نیروهای امنیتی با این زن مصری به جریان افتاده است.

این در حالی است که سخنان یکی از مشاوران شورای نظامی حاکم بر مصر واکنش خشم آلود بسیاری از مردم مصر را در پی آورده است.

این مقام مصری گفته بود که بعضی از معترضان مستحق آنند که در کوره های آتش سوزی هیتلر انداخته شوند.

سربازان مصری همچنین متهم شده اند که به آزمایش بکارت زنان دست زده اند و شورای نظامی حاکم اعلام کرده که قصد دارد تحقیقاتی را در این مورد هم انجام دهد. (بی بی سی)