صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ایران موشک های دوربرد را در خلیج فارس آزمایش می کند

ایران موشک های دوربرد را در خلیج فارس آزمایش می کند

در حالی که منابع خبری، از آزمایش موشک های دوربرد در جریان مانورهای دریایی ایران در خلیج فارس خبر داده بودند، سخنگوی این مانور می گوید که آزمایش این موشک ها طی روزهای آینده انجام می شود.
پیشتر، خبرگزاری ها گزارش داده بودند که ایران موشک های دوربرد را در خلیج فارس آزمایش کرده است.

محمود موسوی، سخنگوی مانورهای دریایی ایران، موسوم به رزمایش ولایت ۹۰، گفته است: تمامی انواع موشک های سطح به دریا، دریا به دریا و زمین به هوا طی روزهای آینده آزمایش می شوند.

آقای موسوی پیشتر گفته بود مرحله اصلی رزمایش با شلیک انواع موشک های دوربرد از روز شنبه آغاز می شود.

ایران هفته گذشته گفت در جریان مانورهای دریایی در تنگه هرمز، موشک های دارای برد کوتاه و بلند از جمله موشک های ساحل به دریا، زمین به زمین و زمین به هوا را آزمایش خواهد کرد.

خبرگزاری ایرنا، گزارش داد که در این مرحله از مانورهای دریایی ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز، انواع اژدرهای ساخت صنایع دفاعی ایران از جمله 'اژدر الکتریکی' توسط زیرسطحی‌های نیروی دریایی ارتش به سوی اهداف تعیین شده پرتاب می شود.

مانورهای ده روزه دریایی ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز از روز شنبه سوم جدی آغاز شد و تا سه شنبه این هفته ادامه خواهد داشت. محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری ایران روز سه شنبه ششم جدی تهدید کرد که اگر کشورهای غربی تحریم های بیشتری را علیه ایران اعمال کنند، ایران تنگه هرمز را خواهد بست و اجازه نخواهد داد که یک قطره نفت از این تنگه عبور کند. آمریکا بلافاصله در واکنش گفت رفتار ایران غیرمنطقی است و چنین رفتاری، تحمل نخواهد شد.

در همین حال مسعود جزایری، معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته است:گفتمان انسداد تنگه هرمز مربوط به پنج سال گذشته است، گفتمان امروز جمهوری اسلامی ایران دارای حیطه‌ها و لایه‌های جدیدی است. (بی بی سی)