صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

درخواست تشکیل جلسه فوق العاده مجلس ایران در مورد بحران ارزی

درخواست تشکیل جلسه فوق العاده مجلس ایران در مورد بحران ارزی

در پی تحولات اخیر در بازار ارز و سقوط ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی، دو نماینده مجلس خواستار تشکیل جلسه فوق العاده مجلس شده اند.

روز چهارشنبه، خبرگزاری های داخلی ایران متن نامه الیاس نادران و احمد توکلی، دو تن از نمایندگان اصولگرای مجلس ایران، خطاب به علی لاریجانی، رئیس مجلس، را انتشار دادند که در آن، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت بازار ارز در روزهای اخیر، خواسته اند مجلس با تشکیل جلسه غیرعلنی رسمی، به بررسی این بحران و تصمیم گیری به منظور نجات اقتصاد ملی بپردازد.

نامه آقایان نادران و توکلی، که از منتقدان اصولگرای دولت محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری محسوب می شوند، در پی افزایش سریع نرخ ارزهای معتبر خارجی در برابر ریال برای رئیس مجلس ارسال شده است.

طی چند ماه گذشته، بازارهای ارز و طلا در ایران دستخوش نوسان بوده اما در روزهای اخیر، روند تنزل ارزش پول ملی جمهوری اسلامی سرعت گرفته و تنها طی سه روز اول این هفته، ریال بخش قابل توجهی از ارزش خود را در برابر ارزهای معتبر از دست داده است. آقایان نادران و توکلی در این نامه از بازار ارز به عنوان یکی از ابزارهای مهم سنجش شرایط اقتصادی کشور نام برده و افزوده اند که وضعیت این بازار به مرحله ای بحرانی رسیده است.

این دو نماینده مجلس خطاب به رئیس مجلس گفته اند: افزایش بی سابقه نرخ ارز و از آن فاجعه بارتر، نوسانات آن طی ماه های پائیز و به ویژه یکی دو هفته و روزهای اخیر، تمامی دلسوزان انقلاب و ایران را که علم و تجربه لازم برای آسیب شناسی وضع موجود را دارند به شدت نگران سرنوشت حال و آینده اقتصاد ملی کرده است. (بی بی سی)