صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کوریای شمالی تولد رهبر جدیدش را جشن گرفت

کوریای شمالی تولد رهبر جدیدش را جشن گرفت

کوریای شمالی با پخش فیلم مستندی درباره کیم جونگ اون، رهبر جدید آن کشور، از تلویزیون دولتی، آنچه را که تولد او خوانده شده، جشن گرفته است.

در این فیلم، کیم جونگ اون به عنوان فرمانده کل ارتش کوریای شمالی تصویر می‌شود که سوار بر تانک، در حال بازدید از نیروهای نظامی است و به آنها سلام نظامی می‌دهد. آنچه که در این فیلم به تصویر کشیده شده است، نشان می‌دهد که او از سال ۲۰۰۹ میلادی به عنوان جانشین رهبر پیشین کوریای شمالی در نظر گرفته شده بود. از جمله در بخشی از تصاویر، کیم جونگ اون در کنار پدرش کیم جونگ ایل دیده می‌شود که در حال نظاره پرتاب یک موشک هستند.

هنوز مشخص نیست که کیم جونگ اون چند سال دارد، ولی گفته می‌شود که سن او چیزی کمتر از سی سال است.

لوسی ویلیامسون، خبرنگار بی‌بی‌سی در سئول، می‌گوید که جامعه کوریای شمالی همواره رهبر خود را ستایش کرده است و مرگ کیم جونگ ایل در روز ۱۷ دسمبر، نوعی خلاء در این کشور را به دنبال داشت، هرچند به گفته خبرنگار ما، کمتر از یک ماه بعد از مرگ رهبر پیشین، رسانه دولتی کوریای شمالی در حال پر کردن این خلاء احتمالی است.

در فیلم مستندی که از تلویزیون دولتی کوریای شمالی پخش شد، کیم جونگ اون در حالی که در یک تانک نظامی است، دیده می‌شود.

او همچنین در کنار پدرش و در حال دست دادن با مقامات رسمی کوریای شمالی، در یک مرکز کنترل ماهواره‌ای دیده می‌شود. این تصاویر به اپریل سال ۲۰۰۹ میلادی که کوریای شمالی یک موشک را آزمایش کرد، مربوط می‌شود.

در این فیلم مستند همچنین کیم جونگ اون در حال بازدید از یک کارخانه دیده می‌شود در حالی که با مسئولان کارخانه در حال گفت‌وگو است و بر روند کار نظارت می‌کند.

سایت‌های وابسته به دولت کوریای شمالی، رهبر جدید این کشور را فردی توصیف کرده‌اند که هوشمندی یک مرد بزرگ را به همراه شایستگی فوق‌العاده و استعداد و زیرکی نظامی دارد.

کیم جونگ اون به دنبال مرگ پدرش، رهبر معظم حزب، دولت و ارتش نامیده شد. (بی بی سی)