صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بشار اسد: با خواست مردم از قدرت کناره‌گیری می کنم

بشار اسد: با خواست مردم از قدرت کناره‌گیری می کنم

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، نیروهای ضد دولتی را به از بین بردن هویت این کشور متهم کرده است. آقای اسد در جریان سخنرانی که روز سه شنبه ۲۰ جدی که از تلویزیون این کشور بطور مستقیم پخش شد، گفت که او برای تامین امنیت سوریه با مشت آهنین با مخالفانش برخورد خواهد کرد.

آقای اسد در این سخنرانی گفت که از پیشنهادات مربوط به حضور تمامی جناح های سیاسی در دولت استقبال می کند.

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که او با خواست مردم حکومت می کند. و اگر از قدرت کناره گیری کند، مطابق با خواست مردم این کار را خواهم کرد.

آقای اسد همچنین افزود بیشتر مردم سوریه خواستار اصلاحات هستند، اما به خیابانها نمی روند و قوانین را نقض نمی کنند.

در حالی که اعتراض مخالفان دولت در شهرهای مختلف ادامه دارد، آقای اسد در این سخنرانی گفت: وجود توطئه خارجیان در جریان حوادث سوریه بر همگان روشن است.

رئیس جمهوری سوریه در این سخنرانی که به طور مستقیم از تلویزیون این کشور پخش می شد، اظهار داشت: قدرت های منطقه ای و بین المللی در تلاشند تا سوریه را بی ثبات کنند.

بشار اسد حوادث ده ماه گذشته سوریه را تاسف بار خواند واز آن به عنوان آزمونی دشوار برای این کشور نام برد.

ماه گذشته، سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیش از ۵۰۰۰ نفر از زمان شروع اعتراضات در سوریه در ماه مارچ سال گذشته کشته شده اند.

سرکوب معترضان سوری به دست نیروی های دولتی ، با محکومیت جهانی روبروشده و آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه این کشور به اجرا گذاشته اند.

با ادامه اعتراضات در شهرهای مختلف سوریه، گروهی متشکل از ۱۶۵ ناظر اتحادیه عرب به این کشور رفته اند تا بر نحوه اجرای توافقنامه صلحی که ماه گذشته میلادی با دولت سوریه امضا شد نظارت کنند.

اتحادیه عرب خواستار خاتمه خشونت ها ، خارج شدن سلاح های سنگین از شهرها و آزادی تمامی زندانیان سیاسی شده است.

اتحادیه عرب پیشتر دراقدامی بی سابقه، عضویت سوریه را در واکنش به سرکوب معترضان در این کشور به حال تعلیق درآورده و تحریم هایی را علیه سوریه و مقام های این کشور اعمال کرده است. (بی بی سی)