صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معاون تجارتی تاسیسات هسته‏ای نطنز در انفجار بمب در تهران کشته شد

معاون تجارتی تاسیسات هسته‏ای نطنز در انفجار بمب در تهران کشته شد

انفجار بمب در تهران دست کم یک کشته برجای گذاشته و به گفته برخی مقامات و رسانه های حکومتی، فرد مقتول با تاسیسات هسته ای ایران مرتبط بوده است. روز چهارشنبه، ۱۱ جنوری، خبرگزاری های داخلی ایران گزارش کردند که در انفجاری که حدود ساعت ۸:۳۰ دقیقه بامداد به وقت محلی، در میدان گل، ابتدای خیابان گل نبی، واقع در منطقه خیابان سید خندان در تهران روی داد، فردی به نام مصطفی احمدی روشن کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

ساعاتی بعد، خبرگزاری فارس گزارش کرد که یکی از زخمی های این انفجار نیز در شفاخانه جان داده است.

خبرگزاری فارس، عامل انفجار را یک بمب مغناطیسی گزارش کرد که در سمت در راننده، به بدنه موتر چسبانده و سپس منفجر شد.

ظاهرا این بمب مغناطیسی را یک موتور سوار به بدنه موتر چسباند و از محل گریخت.

این موتر حامل فرد مقتول بوده و به گفته خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - یکی از زخمی های این انفجار یک رهگذر هشتاد و پنج ساله و نفر دیگر سرنشین موتر بمب گذاری شده بوده اند که به شفاخانه انتقال یافتند.

در نخستین گزارش در مورد این حادثه، تلویزیون انگلیسی زبان پرس تی وی، متعلق به دولت ایران، در یک خبر فوری گفته بود که در بمب گذاری در شمال تهران، یک استاد دانشگاه کشته شده است.

ساعاتی بعد، خبرگزاری فارس به نقل از یکی از همکاران مصطفی احمدی روشن نوشت که فرد کشته شده با او در یک پروژه مشترک در خصوص ساخت غشاهای پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می کرده است اما در این گزارش، به تدریس آقای احمدی روشن در دانشگاه اشاره ای نشده است.

به گفته این منبع خبری، مقتول این حادثه در سال ۱۳۷۷ تحصیل در رشته انجینری شیمی را در دانشگاه صنعتی شریف در تهران آغاز کرد و در سال تحصیلی ۸۲-۱۳۸۱ از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.

پیشتر، خبرگزاری فارس گفته بود که مصطفی احمدی روشن، متولد ۱۳۵۸، در رشته نفت از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شده بود. (بی بی سی)