صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جاپان هنوز درباره تحريم نفت ايران تصميم نگرفته است

جاپان هنوز درباره تحريم نفت ايران تصميم نگرفته است

یوشیهیکو نودا، صدراعظم جاپان، روز جمعه گفت: دولت هنوز درباره تحريم نفت ايران تصميم نگرفته است و همه جوانب و پيامدهای بازرگانی و اقتصادی چنين اقدامی بايد به دقت بررسی شود.

این سخنان در حالی بیان می شوند که روز پنجشنبه، جون ازومی، وزير مالیه جاپان، پس از ديدار با همتای آمريکايی خود گفته بود جاپان خريد نفت از ايران را کاهش می‌دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، صدراعظم جاپان روز جمعه گفت: وزير مالیه، نظرات شخصی خود را بيان کرده و دولت هنوز در اين باره تصميم نگرفته است.

صدراعظم جاپان در کنفرانس مطبوعاتی در توکیو افزود: جاپان به شدت از برنامه هسته ای ایران نگران است.

جاپان روز پنجشنبه اعلام کرد که در همراهی با تحریم‌های نفتی ایالات متحده علیه ایران، در صدد است از میزان واردات نفت از ایران بکاهد.

جون ازومی، وزیر مالیه جاپان، روز پنجشنبه، پس از دیدار با یک مقام ارشد آمریکایی در توکیو، با تأکید بر انکار ناپذیر بودن مسئله توسعه برنامه اتمی ایران ، اقدامات آمریکا در مقابله با این برنامه را قابل درک خواند و افزود که جاپان در نظر دارد در برنامه‌ای، هرچه سریع‌تر خرید نفت از ایران را کاهش دهد. جاپان حدود ۱۰ درصد از نفت مورد نیاز خود را از ایران خریداری می‌کند و پیشتر تأکید کرده بود که حاضر نیست واردات نفت از ایران را متوقف کند.

ایالات متحده برای مقابله با برنامه اتمی جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌های اقتصادی شدیدی را متوجه ایران کرده و خواستار همراهی همپیمانانش با این تحریم‌ها شده است.

تیموتی گایتنر، وزیر خزانه‌داری آمریکا، از روز چهارشنبه سفر خود به چین و جاپان را با محوریت جلب حمایت این کشورها برای همراهی با تحریم‌های بخش انرژی ایران آغاز کرده است.

وی ابتدا به چین سفر کرد؛ سفری که جواب قاطعی را از سوی مقامات پکینگ در بر نداشت. (رادیو فردا)