صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شمار کشته شدگان ناآرامی های سوریه از مرز 7500 تن گذشت

شمار کشته شدگان ناآرامی های سوریه از مرز 7500 تن گذشت

به گفته یک مقام ارشد سازمان ملل متحد از آغاز سرکوب مخالفان توسط نیروهای امنیتی در سوریه در بهار گذشته بیش از 7500 نفر کشته شده اند.

لین پاسکو، معاون سیاسی سرمنشی سازمان ملل متحد می گوید گزارش های معتبر حاکی از این است که تلفات در سوریه اغلب بیش از 100 غیرنظامی در روز است.

به گفته فعالان در سوریه نیروهای دولت این کشور روز سه شنبه مناطق مسکونی در حمص و سایر اماکن را زیر حملات سنگین خود گرفته اند و تعداد زیادی را کشته اند.

در همین حال یک روزنامه نگار بریتانیایی که هفته گذشته در حمص مجروح شده بود مخفیانه به منطقه ای امن منتقل شده است.

گزارش شده پاول کانروی، عکاس روزنامه ساندی تایمز به مکانی امن در لبنان منتقل شده است اما از سرنوشت ادیت بوویه روزنامه نگار فرانسوی که به سختی مجروح شده و استخوان رانش شکسته خبری در دست نیست.

پیشتر نیکلا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه در بیانیه ای از رسیدن امن و امان ادیت بوویه به لبنان خبرداده بود اما پس از آن حرف خود را پس گرفت.

گفته می شود خانم بوویه که به سختی مجروح شده همراه پاول کانروی حمص را ترک کرده اما گزارش هایی حاکی از حمله به کاروان آنهاست.

آمار کشته شدگان در سوریه در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنوا اعلام شد.

ناوی پیلای رییس شورای حقوق بشر سازمان ملل خبر از جنایت علیه غیرنظامیان داده و گفته گزارش هایی حاکی از موج گسترده بازداشت شورشیان توسط نیروهای دولت به دست او رسیده که باعث محرومیت بسیاری از غیرنظامیان از آب و غذا و لوازم پزشکی شده است.

اظهارات خانم پیلای در جلسه اضطراری شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنوا صورت گرفته که در آن یک بار دیگر تقاضای اعلام آتش بس برای کمک رسانی در سوریه شده است.

فیصل خباز، نماینده سوریه در سازمان ملل با خشم این جلسه را ترک کرده و کشورهای عضو را به دامن زدن به فرقه گرایی و مسلح کردن مخالفانمتهم کرده است.

جیم میور خبرنگار بی بی سی در لبنان می گوید ابهام ها درباره سرنوشت ادیت بوویه و اذعان همراه با شرمندگی نیکلا سارکوزی درباره اینکه به اشتباه خبر از رسیدن او به لبنان داده بود همه نشاندهنده پیچیدگی ها و خطرات پیرامون عملیات نجات روزنامه نگاران خارجی از حمص است. (بی بی سی)