صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اوباما شرایط سوریه را دردآور خواند

اوباما شرایط سوریه را دردآور خواند

آقای اوباما در اولین کنفرانس خبری خود در سال جدید میلادی از مخالفانش خواست فراموش نکنند که جنگ چه هزینه هایی دارد. باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا شرایط سوریه را دردآور خواند اما تاکید کرد که دخالت یک جانبه نظامی آمریکا در این زمینه اشتباهی بیش نخواهد بود.

آقای اوباما گفت بشار اسد رییس جمهوری سوریه مثل باقی دیکتاتور ها سقوط خواهد کرد اما تلاش آمریکا این است که با منزوی کردن سوریه به این هدف برسد.

روز سه شنبه گزارش های بیشتری از تلفات در درگیری های سوریه رسید. جامعه بین المللی کماکان بر سر سوریه اختلاف نظر دارد.

سازمان ملل متحد می گوید از آغاز ناآرامی ها در سوریه تا کنون بیش از ۷۵۰۰ نفر کشته شده اند.

آقای اوباما در اولین کنفرانس خبری خود در سال جدید میلادی از مخالفانش خواست فراموش نکنند که جنگ چه هزینه هایی دارد.

او مقایسه سوریه و لیبیا را نادرست خواند و گفت بحران سوریه بسیار پیچیده تر است.باراک اوباما گفت: در مورد لیبیا که بعد از چند ماه ناآرامی، شورشی ها با حمایت حملات هوایی ناتو توانستند معمر قذافی را سرنگون کنند، آمریکا حمایت کامل منطقه را با خود داشت.

رییس جمهوری آمریکا گفت: این که تمام این مشکلات را می توانیم با اعزام نیروی نظامی حل کنیم نه در گذشته درست بوده و نه امروز درست است.

وی افزود: ما باید با این نگاه مسائل را ببینیم که چه کاری می تواند موثر باشد و کدام کار با منافع امنیتی ما سازگار است.

روز دوشنبه سناتور جان مک کین، رقیب باراک اوباما در انتخابات سال ۲۰۰۸ خواهان حمله هوایی علیه نیروهای دولت سوریه شد.

نیروهای امنیتی سوریه کماکان به حملات توپخانه ای خود علیه شهرهایی که در دست شورشیان است ادامه می دهند و بشار اسد رهبر سوریه گفته به مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

گزارش ها حاکی از آن است که یک پسربچه و ۵ سرباز در حملات نیروهای سوریه به شهر هراک که پایگاه ارتش سوریه آزاد است کشته شده اند.

کمیته هماهنگی محلی که شبکه ای از فعالان سیاسی سوریه است می گوید روز سه شنبه ۳۵ نفر به دست نیروهای دولت سوریه در بخش های مختلف این کشور کشته شدند.

در این میان ۲۳ نفر که ۱۳ نفرشان اعضای یک خانواده بوده اند در حمص کشته شده اند. گفته می شود اعضای این خانواده به ضرب چاقو و به دست نیروهای امنیتی و شبه نظامیان هوادار دولت در منطقه بابا عمرو کشته شده اند. (بی بی سی)