صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مهاجرت غیرقانونی به اروپا سخت‌تر می‌شود

مهاجرت غیرقانونی به اروپا سخت‌تر می‌شود

هفت کشور عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی تشکلی جدید ایجاد کرده‌اند. این هفت کشور اروپای غربی از دولت یونان خواسته‌اند که کنترلی موثر و شدیدتر در مرز مشترک خود با ترکیه برقرار کند. آلمان به همراه شش کشور دیگر اروپایی درصدد مقابله موثرتر با مهاجرت غیرقانونی است.

هانس پتر فریدریش، وزیر داخله آلمان، در نشستی در بروکسل تاکید کرد که این موضوع بویژه مربوط به کشورهایی است که به عنوان مقصد دوم مهاجران غیرقانونی انتخاب می‌شوند. هفت کشور آلمان، فرانسه، بریتانیا، هالند، بلجیم، اتریش و سویدن با ایجاد ائتلافی از یونان خواستند که مرزهای خود بویژه با ترکیه را بیش از پیش کنترل کند.

وزیر داخله آلمان تصریح کرد که «این ائتلاف کشورهایی را در بر می‌گیرد که ۷۵ درصد از کل مهاجران غیرقانونی را پناه می‌دهند.» به گفته منابع دولتی آلمان آمار مهاجران غیرقانونی در ماه‌های اخیر مستمراَ افزایش داشته که در رشد فزاینده تعداد پناه‌جویان نیز این امر قابل مشاهده است.

در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ تنها تعداد درخواست پناهندگی از ۴۱ هزار نفر به ۴۹ هزار نفر در آلمان افزایش داشته است. مهاجران غیرقانونی که از مرز ترکیه و یونان به آلمان وارد شده‌اند عمدتاَ از کشورهای شمال آفریقا، افغانستان و پاکستان بود‌ه‌اند. اغلب این مهاجران به کمک باندهای قاچاق به یونان منتقل شده‌اند.