صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جامعه جهانی خواستار توقف حملات هوایی به غزه شد

جامعه جهانی خواستار توقف حملات هوایی به غزه شد

در ادامه حملات هوایی یک شنبه جنگنده های اسرائیلی به نوار غزه، دو فلسطینی کشته و دست کم ۲۵ نفر مجروح شدند. گروه شبه نظامی جهاد اسلامی گفته است که کشته شدگان از اعضای این گروه بودند. در همین حال یکی از سخنگویان ارتش اسرائیل گفته است که هدف این حملات یک انبار تسلیحات و چهار محل پرتاب موشک در شمال و جنوب نوار غزه بوده است.

گفته شده از زمان آغاز حملات جنگنده های اسرائیلی در روز جمعه نهم مارچ تاکنون بیست و یک فلسطینی کشته شدند. اسرائیل هم از پرتاب بیش از ۲۴۰ راکت از غزه به این کشور خبر داده که به مجروح شدن دو اسرائیلی منجر شده است. براساس گزارشات دریافتی، مدارس در چندین منطقه اسرائیل برای دومین روز متوالی بسته است.

آمریکا حملات موشکی را بزدلانه خوانده و اتحادیه عرب حملات هوایی اسرائیل را کشتار مردم غیرنظامی توصیف کرده است. در همین حال سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا خواستار برقراری آرامش شده اند. چین هم از اسرائیل خواسته است که حملات هوایی به غزه را متوقف کند و خواستار آتش بس فوری از سوی دو طرف شده است.

در همین رابطه وزیر خارجه چین گفته است: ما نگران وخیم شدن اوضاع در غزه هستیم.

واکنش شدید و غیرمعمول چین نسبت به حملات هوایی اسرائیل در حالی صورت می گیرد که قرار است آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه اسرائیل روز پنج شنبه هفته جاری از چین دیدار و با مقامات این کشور مذاکره کند.

تش درگیری از روز جمعه نهم مارچ و در پی کشته شدن زهیر القیسی، دبیر کل 'کمیته های مقاومت مردمی' در حمله هوایی اسرائیل به غزه شعله ورشد. اسرائیلی ها می گویند آقای القیسی به این دلیل هدف قرار گرفته که خود در تدارک یک حمله علیه اسرائیل بود. (بی بی سی)