صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فعالان سوری از کشتار دهها نفر در حومه حمص خبر داده اند

فعالان سوری از کشتار دهها نفر در حومه حمص خبر داده اند

در سوریه فعالان مخالف دولت این کشور از کشته شدن دهها نفردرحومه شهر حمص خبر داده اند. آنها دولت را متهم به شکنجه و کشتار در این شهر کرده اند. این در حالی است که برخی آمار غیر رسمی حاکی از کشته شدن شمار بیشتری است.

گفته شده به دلیل محدودیت های شدید اعمال شده بر فعالیت رسانه های مستقل در این کشور، ارزیابی صحت آمار کشته ها امری دشوار است.

در یک فیلم ویدئویی که صحت آن تائید نشده، اجسادی در دو منطقه کرم الزیتون و العدویه که در حومه حمص واقع شده، نشان داده می شود که گلوهایشان بریده شده و زخم هایی از چاقو هم بر بدنشان دیده می شود.

تلویزیون دولتی سوریه کشف این اجساد را تائید کرده است، اما در عین حال گروههای باندهای تروریستی مسلح را مسئول این کشتار دانسته است.

حمص هفته هاست که تحت حملات شدید نیروهای دولت قرار دارد.

شورای ملی سوریه، مهم ترین گروه مخالف، برای رسیدگی به این کشتار خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد شده است.

این شورا با اشاره به روسیه و چین گفته است که متحدان بشار اسد، رئیس جمهور، هم در کشتارهایی که توسط رژیم او صورت می گیرد، سهیم هستند.

اخبار مربوط به این کشتار در حالی منتشر شده که کوفی عنان، نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه، روز یکشنبه ۱۱ مارچ بدون دستیابی به توافقی برای خاتمه خونریزی ها این کشور را ترک کرد.

آقای عنان در جریان سفر دو روزه اش به سوریه با بشار اسد و تعدادی از مقامات این کشور دیدار و مذاکره کرد.

آقای عنان در جریان اولین ماموریتش به سوریه گفت که در ملاقاتش با آقای اسد برای خاتمه خونریزی ها پیشنهاداتی اساسی ارائه داده است.

یک سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرده که آقای عنان قرار است به قطر سفر کند. براساس گزارش ها، انتظار می رود که کوفی عنان به ترکیه هم سفر کند. (بی بی سی)