صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس فرانسه فرد مظنون به کشتار تولوز را کشت

پولیس فرانسه فرد مظنون به کشتار  تولوز را کشت

ماموران پولیس فرانسه وارد آپارتمان مظنون به قتل سه دانش آموز خردسال یهودی شده و از کشته شدن او خبر داده اند. صبح پنجشنبه، ۲۲ مارچ، منابع پولیس فرانسه اعلام کردند که محاصره یک مجتمع آپارتمانی که محمد مراح، مظنون به قتل هفت نفر از جمله سه دانش آموز و یک روحانی یهودی در آن سنگر گرفته بود، خاتمه یافته و این فرد در جریان عملیات پولیس کشته شده است.

مقام‌های فرانسه گفته‌اند که این فرد توسط تک تیرانداز پولیس کشته شده است.

مقام‌های سارنوالی فرانسه گفتند آقای مراح در حالی که سعی کرد فرار کند، کشته شد.

عملیات حمله به این آپارتمان با تیراندازی متقابل محمد مراح و نفرات مسلح پولیس همراه بود که در نتیجه آن، سه مامور پولیس به ضرب گلوله او زخمی شده اند.

او در حالیکه همچنان به تیراندازی ادامه می داد، در میان رگبار گلوله ها سعی کرد از پنجره حمام فرار کند، که با شلیک مامور پولیس کشته شد. سخنگوی پولیس فرانسه گفته است که از حدود دوازده ساعت قبل از آغاز عملیات حمله ماموران به آپارتمان محمد مراح، تماس و ارتباط بین این فرد و پولیس قطع شده بود.

محمد مراح، که بیست و سه یا بیست و چهارساله معرفی شده و شهروند الجزایری تبار فرانسه است، از ساعات اولیه بامداد چهارشنبه در ساختمانی در حومه شهر تولوز، واقع در جنوب غرب فرانسه، در محاصره حدود سه صد مامور پولیس قرار داشت.

به گفته منابع پولیس، این فرد اعتراف کرده بود که در حملات مسلحانه جداگانه، سه کودک خردسال، یک روحانی یهودی، و همچنین سه نظامی عضو ارتش فرانسه را که در اصل از کشورهای شمال آفریقا بودند، به قتل رسانده و به این قتل ها نیز مباهات می کرد.

ماموران پولیس ظاهرا برای افزایش فشار روانی و ارعاب فرد مظنون و واداشتن او به تسلیم، به یک رشته انفجار صوتی در اطراف ساختمان محل حضور او دست زدند و به تیراندازی در فواصل زمانی ادامه دادند اما این اقدامات نتیجه مورد نظر را به دنبال نداشت.

وزیر دفاع فرانسه گفته بود که در نظر است محمد مراح زنده دستگیر شود تا بتوان به انگیزه او در ارتکاب قتل های اخیر و ارتباط احتمالی با افراد یا سازمان‌های دیگر پی برد اما به گفته وزیر داخله فرانسه، این فرد در گفتگو با ماموران پولیس اظهار داشته بود که می خواهد با اسلحه ای در دست کشته شود. (بی بی سی)