صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روسیه: ماموریت کوفی عنان، آخرین فرصت برای حل بحران سوریه است

روسیه: ماموریت کوفی عنان، آخرین فرصت برای حل بحران سوریه است

دمیتری مدودف، رئیس جمهوری روسیه هشدار داد که ماموریت کوفی عنان، نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه، احتمالا آخرین فرصت برای جلوگیری از بروز یک جنگ داخلی دراین کشور باشد.

آقای مدودف این سخنان را روز یکشنبه ۲۵ مارچ در جریان دیدارش با آقای عنان که برای مذاکره با مقامات روسیه به این کشور سفر کرده، بیان کرد.

مقامات روسیه در عین حال گفته اند که هیچ ضرب الاجلی نباید در مورد اجرای طرح صلح آقای عنان وجود داشته باشد.

آقای عنان در تلاش است تا روسیه را که از متحدان اصلی سوریه به شمار می رود، تشویق به اتخاذ سیاست هایی محکم تر در قبال بشار اسد کند.

او از حمایت کامل روسیه در مورد ماموریتش در سوریه استقبال کرد. آقای عنان گفت که این ماموریت فرصتی برای سوریه است تا به خشونت ها در این کشور پایان دهد.

نماینده ویژه سازمان ملل و اتحاده عرب در امور سوریه همچنین بار دیگر از دولت این کشور خواست تا اجازه دهد کمک ها انساندوستانه به مناطق مورد نیاز در سوریه ارسال شود.

آقای عنان پیش از این، طرحی را برای برقراری صلح و پایان دادن هرچه سریع‌تر به خشونت‌ها در سوریه ارائه کرد که در چارچوب آن، نیروهای ارتش سوریه باید به عملیات نظامی علیه غیرنظامیان پایان دهند و از مناطق غیرنظامی خارج شوند.

دولت سوریه گفته است که باید ابتدا مخالفان دولت به فعالیت‌های نظامی خود پایان دهند.

قرار است آقای عنان پس از دیدار و مذاکره با مقامات روسیه به چین از متحدان دیگر سوریه سفر کند.

در همین حال ارتش آزاد سوریه و شورای نظامی مخالفان اعلام کرده اند که با همکاری یکدیگر اقداماتی نظامی را علیه دولت سوریه انجام خواهند داد.

فعالان مخالف همچنین از انجام درگیری های بیشتر در روز یکشنبه ۲۵ مارچ در اطراف شهر حمص خبر داده اند.

به گفته آنها این درگیری ها تلفات زیادی به همراه داشته است. (بی بی سی)