صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

میت رامنی: برای احیای وعده آمریکا آمده ام

میت رامنی: برای احیای وعده آمریکا آمده ام

میت رامنی که رسما نامزد جمهوریخواهان آمریکا برای رقابت با باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری امسال شده می گوید برای احیای وعده آمریکا به میدان انتخابات قدم گذاشته است. آقای رامنی که شب پنجشنبه ۳۰ اگست در شهر تامپا از ایالت فلوریدا و در شب اصلی همایش جمهوریخواهان حضور یافته بود با مورد انتقاد قرار دادن رقیب اصلی اش گفت مردم از این رئیس جمهور (باراک اوباما) خسته شده اند، اما نه اینکه از آینده آمریکا خسته شده باشند، نه اینکه از سرنوشت خودشان و کشورشان دل بریده باشند.

او در مهمترین سخنرانی دوران سیاسی اش تلاش کرد که وعده های خود را برای اقشار مختلف جامعه آمریکا تشریح و تبلیغ کند.

آقای رامنی گفت که او می خواهد با ورود به کاخ سفید آینده بهتری برای جوانان، مشاغل، کسب های خصوصی، بازنشستگان و مهاجران فراهم کند.

او همچنین برای باراک اوباما، رئیس جمهور فعلی آمریکا، آرزوی موفقیت کرد چرا که گفت خواستار موفقیت آمریکا است.

او در سخنرانی خود به مورمن بودن خود اشاره کرد، موضوعی که نقطه ضعف اصلی او در میان مسیحیان کاتولیک راستگرای آمریکا محسوب می شود.

آقای رامنی با انتقاد شدید از سیاست های اقتصادی باراک اوباما گفت که دولت او وضع اقتصادی قشر متوسط را بدتر کرده و در صورت انتخاب شدن مجدد، سیاست های او مالکان کسب و کارهای خصوصی و کوچک را نابود خواهد کرد.

نامزد جمهوریخواهان وعده داد که در صورت راهیابی به کاخ سفید ۱۲ میلیون فرصت شغلی جدید فراهم خواهد کرد.

آقای رامنی در بخشی از سخنان خود با انتقاد از سیاست خارجی باراک اوباما گفت که او وعده داده بود که جلوی ایران اتمی را بگیرد اما هنوز سانتریفوژهای ایران در حال چرخیدن هستند و ما در حال گفتگو با ایران.

در همایش چند روزه جمهوریخواهان که مطابق پیش بینی ها نهایتا به انتخاب قاطع آقای رامنی انجامید، چهره های برجسته این جناح سیاسی در کنار چهره های شناخته شده عرصه های اقتصادی، مذهبی، هنری و اجتماعی آمریکا حضور یافتند.

کلینت ایستوود، هنرپیشه و کارگردان مشهور هالیوود هم به طور ناگهانی در میان حاضران حضور یافت. آقای ایستوود چند هفته پیش رسما حمایت خود از میت رامنی را اعلام کرده بود.

نیوت گینگریچ، ریک سنتروم دو رقیب اصلی آقای رامنی در انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان هم در این همایش در حمایت از آقای رامنی سخنرانی کردند.

آقای رامنی را در این مراسم همسر و پنج پسرش همراهی می کردند و در کنار آنها عروس ها و ۱۸ نوه خانواده رامنی دیده می شدند. حضوری که نشانی از تاکید نامزد جمهوریخواهان بر خانواده دوستی و پایبندی او به حمایت از نهاد خانواده بود.

با این وجود، مخالفت سنتی جمهوریخواهان و به تبع آن میت رامنی با ازدواج همجنس گرایان و قانون سقط جنین، از اعتبار نامزد این حزب در میان قشر جوان آمریکا بسیار کاسته است.(بی بی سی)