صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۷ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انفجار شدید دمشق را لرزاند

انفجار شدید دمشق را لرزاند

همزمان با ادامه درگیری مخالفان مسلح دولت و نیروهای تحت امر بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در مناطق مختلف این کشور، گزارش شده است که بر اثر انفجاری شدید در یکی از مناطق مرکزی دمشق، پایتخت، دست‌کم چهار نفر زخمی شده‌اند.

تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد که این انفجار ناشی از کار گذاشتن دو بمب در خیابان المهدی در منطقه اب‌رمانه دمشق بوده است. چندین ساختمان و مجتمع امنیتی و نظامی در این منطقه قرار دارند. براساس گزارش‌ها، بر اثر این حادثه دست‌کم ۴ نفر زخمی شده‌اند.

رسانه‌های دولتی سوریه این انفجار را اقدامی تروریستی خوانده‌اند. نیروهای مسلح مخالف دولت سوریه و نیروهای تحت امر بشار اسد از ماه جولای (برای نزدیک به سه ماه) در مناطق مختلف دمشق درگیر بوده‌اند.

در تصاویری ویدئویی که مخالفان دولت ثبت کرده‌اند، دودی سفید در حال بلند شدن از منطقه دیده می‌شود. تلویزیون دولتی سوریه هم تصاویری از موترهای منهدم شده نشان داده است.

پیش از این هم یک موتری بمبگذاری شده در یکی از مناطق حومه‌ای در جنوب دمشق منفجر شد که مرگ دست‌کم ۱۵ نفر را به دنبال داشت. انفجار این موتر در یکی از مناطق فقیرنشین دمشق و در نزدیکی یکی از اردوگاه‌های پناهجویان فلسطینی رخ داد.

گفته می‌شود که مخالفان دولت سوریه در این منطقه حامیان بیشتری دارند. در ماه‌های اخیر، بمب‌گذاری‌های متعددی در دمشق و حلب، دو شهر بزرگ سوریه رخ داده است.

همچنین گزارش شده است که درگیری مخالفان مسلح دولت با نیروهای دولتی در مناطق مختلف حلب ادامه داشته است. گزارش‌هایی از وقوع درگیری‌ در شهر شرقی بوکمال در نزدیکی مرز سوریه با عراق هم منتشر شده است. (بی بی سی)