صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۵ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کلینتون: تحریم‌ها علیه روسیه به زودی لغو می‌شود

کلینتون:  تحریم‌ها علیه روسیه به زودی لغو می‌شود

وزیر خارجه آمریکا در نشست همکاری‌های اقتصادی آسیا اقیانوسیه موسوم به اَپک ضمانت داد که آمریکا به زودی تحریم‌های اقتصادی دوران جنگ سرد علیه روسیه را لغو خواهد کرد.

به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز ، هیلاری کلینتون روز شنبه با حضور در نشست سالانه همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه موسوم به اَپک ضمن استقبال از ورود ماه گذشته روسیه به سازمان تجارت جهانی اعلام کرد که آمریکا به زودی تحریم‌های اقتصادی دوران جنگ سرد علیه روسیه را لغو می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه عضویت روسیه در سازمان تجارت جهانی با حمایت سه دولت گذشته آمریکا صورت گرفته، اعلام کرد: ما امیدواریم که کنگره در ماه جاری میلادی در خصوص این بخش مهم از قانون (عادی سازی روابط تجاری با روسیه) اقدامات لازم را انجام دهد.

مقامات واشنگتن در ماه جولای سال 2011 رسماً تحریم‌های روادیدی در قبال برخی مقامات روسی که به عقیده آنان در مرگ مشکوک سرگئی ماگنیتسکی حقوقدان روس در زندان روسیه دست داشتند را مورد تایید قرار دادند.بر اساس اطلاعات رسیده، این فهرست شامل 60 تن از مقامات روسی، شامل قضات، مقامات نیروهای امنیتی-انتظامی، مسئولان زندان‌ها، بازجویان و همچنین دادستانی و وکلای مدافع می‌شود.

وزارت امور خارجه روسیه پیش از این بشدت از این اقدام دولت آمریکا انتقاد نموده و تاکید کرده است که منع ورود اتباع روسی به خاک آمریکا بدون دلیل قابل قبول و روشن اقدامی غیرقابل قبول است، ضمن اینکه تحقیقات و رسیدگی به پرونده مرگ این فعال حقوق بشر در زندان روسیه هنوز بسته نشده و در حال بررسی مقامات قضایی این کشور قرار دارد.