صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جنگ غزه: اسرائیل مقر حماس در غزه را بمباران کرد

جنگ غزه:  اسرائیل مقر حماس در غزه را بمباران کرد

در روز چهارم حملات هوایی اسرائیل علیه نوار غزه، مقر جنبش حماس در این باریکه ساحلی توسط اسرائیل هدف قرار گرفته است. شاهدان محلی از وارد شدن خسارت گسترده به این مجتمع خبر می دهند.

بخش اعظم جمعه شب بدون حملات هوایی جدید سپری شد، اما گزارشگران از شنیده شدن صدای ممتد پرواز هواپیماهای بدون سرنشین تجسسی در آسمان غزه خبر دادند. اما اندکی قبل از طلوع آفتاب، چند انفجار عظیم شهر غزه را تکان داد.

گزارشگر بی بی سی در غزه، از وقوع حداقل پنج انفجار بزرگ خبر داده است.

پس از اصابت یک راکت به حومه بیت المقدس، اسرائیل ۷۵ هزار نیروی ذخیره را به حالت آماده باش درآورده و وعده داده که حملاتش علیه نوار غزه را تشدید خواهد کرد.

از روز چهارشنبه که فرمانده شاخه نظامی جنبش حماس توسط اسرائیل کشته شده، ۲۸ فلسطینی و سه اسرائیلی در حملات متقابل موشکی کشته شده اند.

اسرائیل می گوید ظرف این مدت، به بیش از "۶۰۰ هدف تروریستی" در غزه حمله کرده است. در تماس تلفنی بنیامین نتانیاهو، صدراعظم اسرائیل با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، آقای اوباما گفته ایالات متحده از "حق اسرائیل برای دفاع از خودش" حمایت می کند. یک سخنگوی کاخ سفید گفت، آقای اوباما همچنین نسبت به "تلفات غیرنظامیان در دو طرف" ابراز تاسف کرده است.

آقای اوباما همچنین روز جمعه (۱۶ نوامبر) با محمد مرسی، رئیس جمهور مصر نیز صحبت کرد و از تلاشهای او برای بازگرداندن آرامش به منطقه قدردانی کرد.
(بی بی سی)