صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۴ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دادگاه محمد مرسی به تعویق افتاد

دادگاه محمد مرسی به تعویق افتاد

دادگاهي در مصر محاکمه محمد مرسي، رئيس‌جمهوري سرنگون شده اين کشور را تا اول فبروري به تعويق انداخته است.

قاضي دادگاه گفت که آقاي مرسي به دليل بدي آب و هوا امکان حضور در دادگاه را نيافته است.

اين در حالي است که عصام العريان از اعضاي ارشد اخوان المسلمين که او نيز در حال محاکمه است، در دادگاه فرياد زد که آقاي مرسي به دليل آن که اين محاکمه را غير قانوني مي‌داند، از حضور در آن سر باز زده است.

ديروز صبح گفته شد که محمد مرسي، رئيس‌جمهوري سرنگون شده مصر، به دليل بدي آب و هوا امکان انتقال به زندان براي محاکمه را نيافته است.

يک مقام امنيتي مصر گفت که آقاي مرسي در زنداني در اسکندريه است و بدي آب و هوا مانع از انتقال او شده است.آقاي مرسي و چهارده عضو ديگر اخوان‌المسلمين متهم به تحريک به قتل معترضان در برابر کاخ رياست‌جمهوري در دسامبر 2012 است.

محمد مرسي در جولاي سال 2013 پس از تظاهرات عليه او، توسط ارتش مصر از قدرت برکنار شد.

از آن زمان به اين سو، هواداران آقاي مرسي و اخوان‌المسلمين به طور مرتب دست به تظاهرات زده‌ و خواهان بازگشت او به قدرت شده‌اند.

جمعه گذشته حداقل يازده نفر در درگيري ميان پوليس و هواداران اخوان‌المسلمين کشته شدند.

بتاني بل، خبرنگار بي بي سي در قاهره مي‌گويد تدابير امنيتي در اطراف مجتمع آکادمي ملي پوليس در قاهره، محل برگزاري محاکمه تشديد شده است.

رسانه‌هاي مصري گفتند که هزاران پوليس به حالت آماده‌باش در آمده‌اند.

همچنين طرفداران محمد مرسي که چهار انگشت دست خود را بالا مي‌بردند، توسط پوليس بازداشت شده‌اند. اين نشان به سمبل هواداران محمد مرسي تبديل شده است.دولت موقت تحت حمايت ارتش در مصر، اخوان‌المسلمين را يک ‹گروه تروريستي› اعلام کرده و گفته است هرگونه تظاهرات اعتراضي که توسط اين گروه سازماندهي شود، غيرقانوني است.(بي بي سي)