صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جان کری: آمریکا و غرب، انتخابات ریاست جمهوری در سوریه را به رسمیت نخواهند شناخت

جان کری: آمریکا و غرب، انتخابات ریاست جمهوری در سوریه را به رسمیت نخواهند شناخت

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سوریه، در دمشق اعلام شد که ٩۵ درصد سوری‌های مقیم کشورهای جهان، طی روزهای اخیر با حضور در سفارتخانه‌های سوریه آرای خود را به صندوق‌ها ریخته‌اند انتخابات ریاست جمهوری سوریه قرار است سه شنبه آینده سوم ماه جون، انجام گیرد.

در این انتخابات، بشار اسد- رئیس جمهوری کنونی سوریه و دو شخصت سیاسی مورد تأیید حکومت، نامزد دور آینده ریاست جمهوری هستند.

لازم به یادآوری است که در جریان بیش از سه سال جنگ داخلی و سرکوب در سوریه توسط حکومت اسد، بیش از  ١٦٠هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ائتلاف اپوزیسیون حکومت اسد و حامیان غربی این اپوزیسیون اعلام داشته‌اند که برگزاری نمایش انتخاباتی از سوی حکومت اسد یک شوخی بیشترنیست و تقلید مضحکی است از نمایش دموکراسی.

درهمین حال جان کری- وزیرامورخارجه آمریکا، دریک مصاحبه با یک کانال خبری آمریکا در پاسخ خبرنگار که پرسید آیا مبادله تسلیحات شیمیایی سوریه ارزش داشت یا خیر؟ گفته است: ما تسلیحات شیمیائی را با بقای اسد مبادله نکردیم؛ ما فقط تصمیم گرفتیم که تسلیحات شیمیائی را خارج کنیم و به حمایت از اپوزیسیون میانه‌رو ادامه دهیم.

به گزارش ایسنا، جان کری گفته است: هیچ راهی وجود ندارد که اسد بتواند در آینده بر چیزی در سوریه حکمفرمائی کند. آن‌ها در تدارک برگزرای انتخابات هستند اما این اقدام ساختگی و جعلی است وتنها حربه‌ای است که به اسد مشروعیت بدهد و هیچکس درجامعه جهانی به آن احترام نخواهد گذاشت.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه سخنان خود با اشاره به تحولات اوکراین و کارشکنی‌های روسیه درشورای امنیت سازمان ملل درمورد حکومت اسد نیز با لحنی تهدید آمیز گفته است: مسکو باید بداند که چنانچه راهی برای تبدیل شدن به یک شریک مثمرثمر پیدا نکند، هزینه اقدامات خود را خواهد پرداخت.(رادیو فرانسه)