صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار آمریکا به کوریای شمالی در رابطه با آزمایش موشک قاره‌پیما

هشدار آمریکا به  کوریای شمالی در رابطه با آزمایش موشک قاره‌پیما

در پي اعلام آزمايش يک موشک قارهپيما توسط کورياي شمالي، آمريکا از اين کشور به شدت انتقاد کرد. وزارت دفاع آمريکا هشدار  داد، آزمايش مجدد موشکي براي کورياي شمالي پيامدهايي به بار خواهد آورد.
وزارت دفاع آمريکا (پنتاگون) به کورياي شمالي هشدار داد و اعلام کرد، اين کشور بايد از اعمال تحريککننده و گفتار آشوببرانگيزي که صلح و ثبات را به خطر مي‌‌اندازد دوري کند.
آنا ريچي آلن، سخنگوي وزارت دفاع آمريکا يکشنبه 1 جنوري با بيان اين مطلب در واشنگتن گفت، کورياي شمالي بايد به جاي اين به وظايف بينالمللي خود پايبند بوده و به «مذاکرات جدي بازگردد». او از همه کشورها خواست تا «براي کورياي شمالي و حاميانش روشن سازند که اين قبيل آزمايشهاي موشکي غير قابل قبول است» و  چنين اعمال «غير قانوني» پيامدهايي خواهد داشت.
کيم جونگ اون، رهبر کورياي شمالي در پيام خود به مناسبت آغاز سال جديد ميلادي از آمادهسازي اين کشور برايآزمايش يک موشک قارهپيما سخن گفت و افزود که توليد چنين موشکي در «آخرين مرحله خود» قرار دارد.
 کيم جونگ اون گفت، کورياي شمالي در سال 2016 يک رشته آزمايشهاي اتمي و موشکي انجام داده و به «قدرت اتمي ارتقا يافته» و اينک «يک قدرت نظامي در شرق است که نيرومندترين دشمن نيز نميتواند به آن حمله کند». (دويچه وله)