صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نخست وزیر تونس: در پیوند به حمله برلین مسئولیت متوجه ما نمی‌شود

نخست وزیر تونس: در پیوند به حمله برلین مسئولیت متوجه ما نمی‌شود

يوسف شاهد نخست وزير تونس هرگونه مسئوليت حادثه برلين را رد نمود که توسط يک شهروند تونس در بازار کريسمس برلين صورت گرفت. شاهد خالد با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان فدرال در برلين ملاقات مي کند.
معترضان تونسي  شعاري را برافراشته بودند که در آن نوشته شده بود:« آنگلا مرکل، تونس زباله آلمان نيست.»
در آستانه بازديد دولتي روز سه شنبه از برلين، يوسف شاهد نخست وزير تونس هرگونه مسئوليت حادثه اي را رد کرد که منجر به حمله تروريستي ماه دسامبر در برلين گرديد که در آن يک شهروند تونس که قرار بود اخراج گردد، 12 نفر را  کشت و بيش از پنجاه تن ديگر را مجروح گردانيد.
يوسف شاهد پيش از آنکه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان فدرال به روز سه شنبه ملاقات کند، به روز نامه آلماني «بيلد» گفته است: « بگذاريد يک چيز را کاملاً روشن گردانم و آن اينکه مقامات تونسي هيچ اشتباهي مرتکب نگرديده اند.»
مقامات آلماني انيس عمري پناهجوي تونسي را براي يک سال پيش از اينکه حمله برلين اتفاق افتد زير نظر داشتند و تقاضاي پناهندگي او در ماه جون سال گذشته رد شده بود. با اينهم مقامات مهاجرت آلمان نتوانستند وي را اخراج کنند زيرا تونس به وي پاسپورت عوضي نداده بود تا به وي اجازه برگشت مي داد.
در آن موقع گفته مي شد که مقامات تونسي گفته اند عمري شهروند تونس نيست. اين درحالي است که اين کشور اين ادعا ها را رد کرده  و مي گويد که مقامات آلماني به آن ها نام غلطي را داده بود. (دويچه وله)