صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مرکل: پناهجویان زندگی در مناطق کم جمعیت آلمان را ترجیح بدهند

 مرکل: پناهجویان زندگی در مناطق  کم جمعیت آلمان را ترجیح بدهند

آنگلا مرکل از پناهجويان خواست که براي آغاز زندگي تازه شان در آلمان، مناطق کم جمعيت را نسبت به کلان شهرها ترجيج بدهند. او همچنان تاکيد کرد که در محلات پر ازدحام فراهم آوري امکانات براي پناهجويان آسان نمي باشد.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان از پناهجويان مي خواهد که براي زندگي جديد در آلمان نسبت به شهرهاي بزرگ، به محلات کم جمعيت تمايل بيشتر نشان بدهند.
او در گفتگوي هفتگي خود که روز شنبه به نشر رسيد اظهار اميدواري کرد که تازه واردان بايد به قوانين حاکم در آلمان احترام نموده و در خصوص فهم بيشتر از روش زندگي اين کشور جديت به خرج بدهند. مرکل گفت: «ما انتظار داريم آناني که اينجا مي آيند قوانين ما را دنبال کنند و در مورد روش زندگي ما اندکي بيشتر کنجکاو باشند».
از سال 2015 به اين طرف، آلمان ميزبان بيش از يک مليون پناهجو بوده است. از دو سال به اين طرف، آلمان با فشارهاي سياسي و اجتماعي مرتبط با ادغام پناهجويان در سراسر اين کشور همراه بوده است.
صدراعظم آلمان همچنان علاوه نمود که بسياري پناهجويان زندگي در شهرهاي بزرگ را ترجيح مي دهند؛ در حالي که فراهم آوري محلات بود و باش در اين مناطق به سادگي ميسر نمي باشد.
صدراعظم آلمان خطاب به پناهجويان گفت: «به همين خاطر من توصيه مي کنم که در مناطق دور دست اقامت گزينند... جايي که در نگاه اول احتمالآ جذاب نباشد.
 به همين خاطر است که باشندگان اين مناطق اغلبآ از پناهجويان بهتر مراقبت نموده و در زمينه ادغام آنان نيز همکاري بيشتر خوهند نمود.» (دويچه وله)