صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روسیه: نیروی هوایی سوریه انبار مهمات شورشیان را در ادلب هدف قرار داده است

 روسیه: نیروی هوایی سوریه انبار مهمات شورشیان را در ادلب هدف قرار داده است

وزارت دفاع روسيه در اطلاعيهاي گفته است که نيروي هوايي سوريه مسئول حمله روز سه شنبه به شهرک خان شيخون، از مناطق تحت تسلط نيروهاي مخالف حکومت بشار اسد در ولايت ادلب بوده است. همزمان، مقامات آمريکايي سياست دولت سابق آن کشور را مسبب وقوع چنين وقايعي دانستهاند.
در اطلاعيه وزارت دفاع روسيه که صبح چهارشنبه منتشر شد، آمده است که هدف اين حمله هوايي يک انبار مهمات و کارگاهي بوده که شورشيان در آن به توليد مين دستساز «پر شده با گاز کيمياوي» مشغول بودند. به گزارش منابع خبري، حمله در خان شيخون بيش از پنجاه کشته و حدود سيصد زخمي برجاي گذاشت و تعدادي زن و کودک در ميان تلفات اين حمله بودند. منابع خبري تصاويري از کشتهشدگان و مجروحان اين حمله را منتشر کردهاند.
در صورتي که تاييد شود که تلفات اين حمله ناشي از کاربرد اسلحه کيمياوي و مسئول آن نيز ارتش سوريه بوده، حمله کيمياوي خان شيخون پرتلفاتترين حمله کيمياوي در جنگ داخلي سوريه طي حدود چهار سال گذشته محسوب ميشود. در ماه آگست سال 2013 حمله کيمياوي ارتش سوريه به شهرک غوطه نزديک دمشق بيش از يکصد کشته برجاي گذاشت. برخي منابع تلفات نهايي را تا سيصد تن هم گزارش کردهاند. (بي بي سي)