صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۷ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مقتدی صدر: بشار اسد به خاطر سوریه از قدرت کنار برود

مقتدی صدر: بشار اسد به خاطر سوریه از قدرت کنار برود

مقتدي صدر، روحاني شيعه عراقي  در بيانيهاي از بشار اسد رئيس جمهوري سوريه، خواسته است، در «تصميمي قهرمانانه و تاريخي از قدرت کنار برود» تا به گفته او، از خونريزي بيشتر در کشورش جلوگيري شود.
در بيانيه مقتدي صدر که در وبسايت او آمده نوشته شده است: «انصاف اين است که آقاي بشار اسد پيش از آنکه وقت بگذرد و پشيماني به بار بيايد اقدامي تاريخي و قهرمانانه انجام دهد و از سر عشق به سوريه عزيز استعفايش را تقديم کند و از رياست جمهوري کناره بگيرد تا کشورش را از بلاي جنگ و چيرگي تروريستها برهاند و زمام امور را به نهادهايي مردمي و کارآمد بسپارد که بتوانند در برابر تروريستها بايستند و در کوتاهترين زمان ممکن سرزمين سوريه را رهايي بخشند.»
آمريکا، روز جمعه (7 آپريل)، درآنچه واکنش به حمله کيمياوي در ولايت ادلب خواند، يک پايگاه هوايي ارتش سوريه را موشک باران کرد.
سوريه ميگويد اين حمله کيمياوي کار مخالفان است؛ اما آمريکا حکومت آقاي اسد را متهم به بمباران کيمياوي در ولايت ادلب ميکند که گزارش شده درآن بيش از هفتاد نفر از جمله کودکان کشته شدند. مقتدي صدر گفته موشک باران آمريکا «منطقه را به جنگ ميکشد» و ميتواند به «قدرت گرفتن داعش» کمک کند. (بي بي سي)