صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نشست گروه ۷ برای تشدید تحریم‌های روسیه و سوریه به نتیجه نرسید

 نشست گروه ۷ برای تشدید تحریم‌های روسیه و سوریه به نتیجه نرسید

وزراي خارجه گروه 7 در پايان نشست دو روزهشان در ايتاليا براي تشديد تحريمهاي روسيه و سوريه به نتيجه نرسيدند.
ژان مارک ارو، وزير خارجه فرانسه ضمن اعلام اين مطلب گفت گروه 7 در اين مورد اتفاق نظر دارد که بشار اسد در آينده سوريه جايي ندارد. او گفت اين کشورها از روسيه ميخواهند که به سياست «رياکارانه» پايان دهد و مسئوليتش در سوريه را بپذيرد.
به دنبال حملهاي کيمياوي در ادلب، و پس از حمله آمريکا به يک پايگاه هوايي ارتش سوريه، بوريس جانسون، وزير خارجه بريتانيا، پيشنهاد داده بود که شماري از فرماندهان نظامي سوريه و روسيه مورد تحريم قرار بگيرند.
برخي مقامهاي آمريکايي روسيه را به آگاهي از حمله کيمياوي نيروهاي سوري متهم ميکنند. منابع نزديک به دولت بريتانيا ميگويند وزراي خارجه گروه 7 به اين نتيجه رسيدند که تا پايان تحقيقات درباره ماهيت حمله خان شيخون تحريم جديدي وضع نشود. ارتش سوريه استفاده از حملات کيمياوي را رد ميکند. وزراي خارجه گروه 7، متشکل از هفت کشور صنعتي به علاوه اتحاديه اروپا، ديروز با وزيران خارجه ترکيه، عربستان سعودي، قطر، اردن و امارات متحده عربي نيز درباره بحران سوريه رايزني کردند. رکس تيلرسون، وزير خارجه آمريکا، در حالي در نشست گروه 7 حاضر شد که بنا است اين هفته براي مذاکره با همتاي روسش سرگئي لاوروف، به روسيه سفر کند. (بي بي سي)