صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شمار تلفات انفجار در شمال سوریه به ۱۱۲ تن رسید

 شمار تلفات انفجار در شمال سوریه به ۱۱۲ تن رسید

شمار کشتگان انفجار در نزديکي بس هاي  ساکنان فوعه و کفريا در نزديکي حلب به دستکم 112 نفر رسيده است. انفجار در محله راشدين حلب رخ داد و قربانيان شهرونداني بودند که توافق شده بود به مناطق تحت کنترل دولت منتقل شوند.
ديدهبان حقوق بشر سوريه، مستقر در لندن روز يکشنبه اعلام کرد که شمار کشتههاي انفجار در محله الراشدين حلب به دستکم 112 تن رسيده است. خبرگزاري رويترز به نقل از امدادگران کلاه سفيد سوريه مينويسد که اين امدادگران دستکم 100 پيکر بيجان را از محل انفجار جمعآوري کردهاند.
ديدهبان حقوق بشر سوريه انتظار دارد شمار قربانيان باز هم افزايش يابد.
انفجار بعد از ظهر روز شنبه (15 اپريل) در محله الراشيدن حلب و در نزديکي محل توقف کاروان بس هاي حامل ساکنان دو شهرک «الفوعه» و «کفريا» رخ داد. اين دو شهرک در ولايت ادلب قرار دارند و ساکنان آنها اغلب شيعيان هوادار دولت بشار اسد هستند.
رسانههاي نزديک به رژيم بشار اسد اعلام کردند که يک مهاجم انتحاري موتر بمبگذاريشده خود را در محل استقرار بس هاي منفجر کرده است. خبرگزاريهاي بينالمللي در نخستين ساعات پس از انفجار، از  دستکم 43 کشته و دهها زخمي خبر دادند. برخي منابع تعداد کشتهها را 58 نفر و زخميها را بيش از 120 نفر اعلام کرده بودند. (دويچه وله)