صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

داعش مسئولیت حمله در پاریس را به دوش گرفت

 داعش مسئولیت حمله در پاریس را به دوش گرفت

پس از شليک مرگبار در معروفترين جاده پاريس، پوليس از اولين موفقيت در تحقيقات خود سخن گفته است. جزئيات اين موفقيت به دلايل تاکتيکي تا هنوز افشاء نگرديده است. سه روز پيش از اولين دور انتخابات رياست جمهوري در فرانسه باز هم يک حمله احتمالي اسلامگرايانه در جاده معروف شانزِليزه در پايتخت اين کشور صورت گرفت. به قول وزارت داخله فرانسه يک حمله کننده يک مأمور پوليس را به ضرب گلوله کشت و پيش از اينکه خود از سوي نيرو هاي امنيتي کشته شود، دو تن ديگر را زخمي ساخت.
صفحه خبري انترنتي أعماق، که از نزديکان اين گروه شمرده مي شود، نام اين حمله کننده را ابو يوسف البلجيمکي گفته است. اينکه اين خبر أعماق صحت دارد يا خير، تا هنوز بررسي نشده است.
فرانسوا مولين سارنوال ضد ترور، تحقيق اين قضيه را به عهده گرفته است. او گفته است «مجرم شناخته شده و هويت اش تأييد گرديده است». مولين به دلايل تاکتيکي  از گفتن جزئيات خودداري کرد. مقامات امنيتي يک خانه در شرق پاريس را مورد تلاشي قرار دادند که گفته مي شود حمله کننده اخيراً در آنجا زندگي ميکرد. خبرگزاري فرانس پرس از قول حلقات تحقيق کنندگان گزارش داده است که اين حمله کننده يک شهروند 39 ساله فرانسه است که به خاطر چندين حمله مسلحانه بالاي دو مأمور پوليس و يک مرد ديگر در سال 2005 به چندين سال حبس محکوم شده بود. به اساس اين اطلاعات او در همين فبروري گذشته به ظن اينکه مي خواهد افراد پوليس را به قتل برساند، بار ديگر بازداشت شده بود، اما به دليل کمبود اسناد و شواهد دوباره رها گرديد. (دويچه وله)