صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انتقاد پاپ فرانسیس از وضع برخی اردوگاه های مهاجرین

 انتقاد پاپ فرانسیس  از وضع برخی اردوگاه های مهاجرین

رهبر کاتوليک هاي جهان از وضع دشوار برخي از اردوگاه هاي پناهجويان در اروپا انتقاد کرد. پاپ خواستار توجه جدي جامعه جهاني مشکل گرديد و از دولت هاي اروپايي خواست مهاجران را از کمپ هاي کشورهايي مثل يونان بيرون بکشند.
پاپ فرانسيس رهبر کاتوليک هاي جهان گفته است که اقامتگاه هاي پناهجويان در برخي از کشورهاي اروپايي در حالت رقتبار قرار دارند. پاپ با اشاره به محلات بود و باش مهاجرين و پناهجويان در يونان گفته است که اين مراکز همانند «بازداشتگاه هاي دوره نازي ها» مي باشد. پاپ براي بهبود وضع آوارگان از شماري از دولت ها خواسته است که پناهجويان را از مراکز اين چنيني که با چالش چشمگير روبرو اند، بيرون بکشند.
پاپ فرانسيس سال گذشته به يونان رفته و با شماري از پناهجويان و مهاجرين از نزديک ديدار کرده بود. پاپ در اين سفر با مردي در جزيره ليسبوس مواجه شد که خانمش را از دست داده بود. گفته مي شود در اين سفر پناهجويان داستان قطع شدن گلوي خانم اين مرد را براي پاپ بيان کرده بودند. گويا اين زن در دفاع از بيرون کشيدن اجباري نشان صليب از گردنش به اين سرنوشت دچار شده بود.
پاپ در بخشي از اظهارات خود با يادآوري از اين ماجرا گفت: «من نمي دانم که حالا با اين مرد چه واقع شده است. آيا توانسته است که از اين اردوگاه بيرون شود يا خير؛ چراکه بسياري اقامتگاه هاي پناهجويان همانند «اردوگاه هاي زمان نازي» هاست. در اين اقامتگاه ها تعداد بي شمار مردم نگهداري مي شوند». (دويچه وله)