صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ از اولین دیدار خود با نخست وزیر استرالیا ابراز خرسندی کرد

ترامپ از اولین دیدار خود با نخست وزیر استرالیا ابراز خرسندی کرد

دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا از اولين ديدار رو در روي خود با مالکوم ترنبول، نخست وزير استراليا ابراز خرسندي کرده است.
اين ديدار در ناو هواپيمابر اينترپيد صورت گرفت که در منهتن پهلو گرفته و در پايان اين ملاقات رئيس جمهوري آمريکا گفت که «شايع کرده بودند که تماس تلفني قبلي ما خشن بود، اما واقعا گفتگوي تلفني خشني نبود و فقط من کمي عصبي شدم اما حالا همه چيز رو به راه است.» ناو آمريکايي اينترپيد در جنگ دوم جهاني شرکت داشت و اخيرا به يک موزيم نظامي تبديل شده است.
در ماه جنوري، آقاي ترامپ در تماس تلفني با نخست وزير استراليا موضوع توافق دولت باراک اوباما با آن کشور بر سر پذيرش شماري از مهاجران غيرقانوني به استراليا را مورد انتقاد قرار داد.
براساس اين توافق، دولت آمريکا متعهد شده بود حدود 1300 پناهجوي خارجي را که استراليا به جزايري در اقيانوس آرام فرستاده بود، بپذيرد.
آقاي ترامپ گفتگوي تلفني خود با مالکوم ترنبول را که قرار بود يک ساعت به طول انجامد، پس از بيست و پنج دقيقه قطع کرد و در پيامي در حساب توئيتري خود توافق دولت اوباما با استراليا را «ابلهانه» خواند.
برخي رسانه هاي خبري فضاي اين گفتگو را خشونت آميز خواندند و منتقدان آقاي ترامپ نسبت به شايستگي او در زمينه سياست خارجي ابراز ترديد کردند. (بي بي سي)