صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

محکومیت بین‌المللی حمله شنبه شب در لندن

محکومیت بین‌المللی حمله شنبه شب در لندن

رهبران آلمان، فرانسه، روسيه و آمريکا حملات تروريستي شنبهشب لندن را محکوم و با بازماندگان قربانيان همدردي کردهاند.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، حملات تروريستي شنبه شب در مرکز شهر لندن را محکوم و با بازماندگان قربانيان همدردي کرد. خانم مرکل گفت که از اين حملات آزردهخاطر است و آلمان در مبارزه با تمام اشکال تروريسم، قاطعانه در کنار بريتانيا ايستاده است.
دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا نيز در توئيتي از بريتانيا در برابر تروريستم حمايت کرد و گفت: «ايالات متحده آماده است براي کمک به لندن هر آنچه لازم باشد انجام دهد.
 ما با شما هستيم. خدا نگهدار شما باشد.»
کمي پيش از اين پيام، ترامپ در توئيت ديگري درباره حادثه تروريستي لندن نوشته بود: «ايالات متحده آمريکا بايد هوشمند، هوشيار و سختگير باشد.»
او افزوده بود: «براي ما ضروري است که دادگاهها حقوقمان را به ما بازگردانند. ما به ممنوعيت مسافرتي به عنوان سطح فوقالعادهاي از [تامين] امنيت احتياج داريم.» اشاره ترامپ به فرماني است که او صادر کرده و طبق آن سفر شهروندان 7 کشور عمدتا مسلماننشين به ايالات متحده محدود شده و چند قاضي فدرال جلوي اجراي آن را گرفتهاند. امانوئل مکرون، رئيس جمهور فرانسه نيز گفته است که فرانسه بيش از گذشته در کنار بريتانيا ايستاده است. همچنين دونالد تاسک، رئيس شوراي اروپا گفت که در مبارزه عليه تروريسم، اروپا در کنار بريتانيا خواهد بود.
ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه نيز حملات شب گذشته لندن را محکوم کرده و تسليت گفته است. پوتين ابراز اطمينان کرد که پاسخ مشترک به آنچه رخ داده تلاش همگاني براي مبارزه با نيروهاي تروريستي در سراسر جهان خواهد بود. (دويچه وله)