صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترزا می: حقوق بشر مانع مبارزه با تروریسم نخواهد شد

ترزا می: حقوق بشر مانع مبارزه با تروریسم نخواهد شد

ترزا مي نخست وزير بريتانيا گفته است که اگر قوانين حقوق بشر «سر راه» مهار مظنونان تروريستي قرار گيرد اين قوانين را عوض خواهد کرد. او گفت که اخراج مظنونان تروريستي خارجي را راحت تر خواهد کرد و «آزادي و امکان تردد» کساني که سرمنشا تهديد هستند را محدودتر خواهد کرد.
 حزب کارگر گفت که «اين پيامي نيست که بايد حامل آن باشيم.» در چند روز باقي مانده تا انتخابات عمومي بريتانيا مسائل امنيتي بر مبارزات سايه افکنده که ناشي از حملات اخير در لندن و منچستر است. احزاب رقيب به خاطر کاهش بودجه پوليس از حزب محافظه کار انتقاد کرده اند. خانم مي پس از حمله لندن گفته بود که «ديگر بس است» و «اوضاع (در نبرد با تروريسم) بايد تغيير کند». او سه شنبه شب در جمع فعالان در اسلو سياست تازه اي پيشنهاد نکرد اما گفت: «هدف من حبس هاي طولاني تر براي افرادي است که به جرايم تروريستي محکوم شده اند.» «هدف من اين است که اخراج مظنونان تروريستي بيگانه به کشورهايشان براي مقامها آسانتر شود.»
«و هدف من اين است که براي محدود کردن آزادي و تردد مظنونان تروريستي بيشتر تلاش کنيم؛ زماني که شواهد کافي داريم که بدانيم خطرناک هستند اما نه آنقدر که در يک دادگاه محاکمه شوند.» «و اگر قوانين حقوق بشر سر راه اين کار قرار گيرد، قانون را عوض خواهيم کرد تا بتوانيم به نتيجه برسيم.» خان مي در مصاحبه اي با روزنامه سان گفت همچنين تمديد دوره بازداشت مظنونان بدون طرح اتهام را به 28 روز افزايش خواهد داد. اين دوره در سال 2011 به 14 روز کاهش يافت. (بي بي سي)