صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ: قطر در سطحی بالا از تروریسم حمایت می‌کرده است

ترامپ: قطر در سطحی بالا از تروریسم حمایت می‌کرده است

دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا، قطر را متهم کرده است که «به طور تاريخي از تروريسم در سطح بالايي حمايت مالي ميکرده است.»
آقاي ترامپ گفت در ملاقاتش با سران کشورهاي عرب و مسلمان، توافق شد که حمايت مالي، نظامي يا حتي اخلاقي از تروريسم را پايان دهند.  او در جمع خبرنگاران در کاخ سفيد گفت زمان آن فرارسيده است که حمايت قطر از تروريسم پايان بگيرد. رئيس جمهور آمريکا گفت «هيچ کشور متمدني نميتواند اجازه دهد که چنين خشونت و ايدئولوژي شرورانهاي» در سرزمينش پا بگيرد.
از چند روز پيش عربستان سعودي، مصر، امارات متحده عربي، بحرين و چند کشور ديگر با متهم کردن قطر به حمايت از تروريسم روابط خود با اين کشور را قطع کردهاند. مرزهاي زميني، هوايي و دريايي همسايگان عرب اين کشور نيز به روي آن بسته شده است.
با وجود حمله تند دونالد ترامپ به قطر، رکس تيلرسون، وزير خارجه آمريکا خواهان پايان محاصره قطر از طرف همسايگان عربش شده و گفته است اين محاصره بر مبارزه با گروه موسوم به دولت اسلامي (داعش) تاثير ميگذارد.
وزير خارجه آمريکا گفته قطر پيشرفتهايي در محدود کردن حمايت از تروريسم داشته است، هرچند از اين کشور انتظار ميرود در اين زمينه اقدامهاي بيشتري انج ام بدهد.
آقاي تيلرسون امروز گفت محاصره قطر از طرف همسايگانش عواقبي ناخواسته چون جدايي خانوادهها و مشکل تامين مواد غذايي به دنبال داشته و همچنين به فعاليتهاي آمريکا در منطقه ضربه زده است.
وزير خارجه آمريکا گفت: «انتظار ما اين است که اين کشورها فورا قدمهاي لازم را براي کاهش تنش بردارند و با حسن نيت اختلافهايشان را برطرف کنند.» ( بي بي سي)