صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱ عقرب ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

موافقت کانگرس آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه روسیه

موافقت کانگرس آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه روسیه

در يک اقدام غيرمعمول، دو جناح دموکرات ها و جمهوريخواهان در کانگرس امريکا روي تحريمات گسترده عليه روسيه، ايران و کورياي شمالي موافقت کردند. اين موضوع را نمايندگان هر دو جناح روز شنبه اعلام کردند. ستني هوير، نماينده دموکرات از مريلند و عضو شماره دو اين حزب در کانگرس در بيانيه اي گفته است که او از اين توافق دو حزبي «خوشنود» است.
 هوير گفته است: «اين قانون به هر دو جناح اکثريت و اقليت اختيار مي دهد تا نقش نظارتي خود را بر انجام تحريمات توسط حکومت داشته باشيم». کوين مک کارتي، رهبر جناح اکثريت جمهوريخواه که اعمال تحريمات عليه کورياي شمالي را در اين پيشنويس گنجانده، در يک پيام تويتري گفته است که «آناني که آمريکا و منافع ما را تهديد مي کنند، بايد به ياد داشته باشند که اقداماتشان عواقبي دارد».
 نسخه پيشنويس که فقط شامل تحريمات عليه ايران و روسيه بود، ماه گذشته از سوي نمايندگان تصويب شد. راي گيري بر سر نسخه جديد انتظار مي رود که روز سه شنبه پيش از تعطيلات تابستاني انجام شود. با اتحاد بر سر اين پيشنويس قانون، نمايندگان هر دو حزب ممکن است تنش خود با کاخ سفيد را پايان دهند. در اين پيشنويس نکته مرکزي مجوزي است که به کانگرس داده مي شود تا کوشش ترامپ را براي «تغيير قابل توجه» در سياست خارجي در قبال روسيه مورد بازنگري قرار دهد. اين تغيير ممکن است شامل برداشتن تحريمات يا بازگرداندن دارايي ها به روسيه باشد.  ( دويچه وله)