صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هواپیماهای اسرائیلی هدف‌هایی را در نزدیکی میدان هوایی دمشق بمباران کردند

هواپیماهای اسرائیلی هدف‌هایی را در نزدیکی میدان هوایی دمشق بمباران کردند

تلويزيون خبري لبناني الميادين ديروز جمعه 31 سنبله (22 سپتمبر) گزارش کرد که دو موشک به نقاطي در نزديکي ميدان هوايي بينالمللي دمشق اصابت کرده و احتمال ميرود که هواپيماهاي نيروي هوايي اسرائيل از محلي خارج از حريم هوايي سوريه اين نقاط را هدف قرار داده باشند. سخنگوي نظامي اسرائيل از اظهارنظر در مورد اين گزارش خودداري کرده و گفته است که ارتش اين کشور در مورد عملياتي از اين دست گزارشي منتشر نميکند. گروهي که خود را «گارد ملي براي دفاع از سرزمين پدري» ميخواند در فيسبوک خود نوشته است که «منطقهاي در نزديک ميدان هوايي دمشق هدف حمله موشکي دشمن قرار گرفته است». گفته ميشود اين گروه با منابع نظامي سوريه ارتباط دارد.
اسرائیل در جریان جنگ داخلی سوریه عمدتا موضعی بیطرفانه داشته، اما در مواردی به هدفهایی در داخل خاک سوریه حمله هوایی کرده است. هدفهای این حملات معمولا انبارهای اسلحه و مهمات یا کاروانهای حامل تسلیحات ایران برای گروه حزبالله لبنان بوده است.
روز ۷ سپتمبر نیز منابع خبری گزارش کردند که هواپیماهای اسرائیلی از داخل حریم هوایی لبنان به یک هدف نظامی در داخل خاک سوریه حمله کرده و در نتیجه این حمله، دو نفر کشته شدهاند. ارتش سوریه این حمله را تأیید کرد. برخی منابع خبری هدف این حمله را یک مرکز تحقیقات نظامی سوری گزارش کردند که آمریکا آن را کارخانه تولید تسلیحات شیمیایی اعلام کرده بود.  دو هفته پیش هم دفاع ضد هوایی اسرائیل یک هواپیمای بیسرنشین ساخت ایران و متعلق به حزب الله لبنان را در آسمان منطقه غیرنظامی حائل بین اسرائیل و سوریه در بلندیهای جولان هدف قرار داد و سرنگون کرد. ( بی بی سی)