صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پیکارجویان اسلامگرا بیش از ۵۰ نیروی امنیتی مصر را کشتند

پیکارجویان اسلامگرا بیش از ۵۰ نیروی امنیتی مصر را کشتند

مقامات مصری از کشته شدن دست کم ۵۳ نیروی امنیتی و ۱۵ پیکارجوی اسلامگرا در درگیریهایی درصحرای غربی این کشور خبر دادهاند.   بی بی سی گزارش داده که وزارت داخله مصر گفته که پیکارجویان اسلامگرا پس از آن که مخفیگاه آنها در نزدیکی واحه بحریه هدف حمله نیروهای امنیتی قرار گرفت، دست به تیراندازی زدند.
به گفته وزارت داخله مصر، این منطقه در حدود ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرق قاهره واقع است.  یک منبع نزدیک به نیروهای امنیتی گفته که در این حمله پیکارجویان کاروان حامل این نیروهای امنیتی را هدف راکت قرار داده و همچنین از مواد منفجره استفاده کردهاند.  گزارش شده پیکارجویان کشته شده از اعضای گروه اسلامگرای "حسم" بودند.
  مصر، گروه اسلامگرای "حسم" را شاخه نظامی اخوان المسلمین میداند. اتهامی که از سوی اخوان المسلمین رد شده است.  یک منبع امنیتی گفته که پیکارجویان به آن منطقه آشناتر بودند و فرمانده نیروهای امنیتی نتوانسته درخواست اعزام نیروی بیشتری بکند. این اولین باری نیست که منطقه صحرا در مصر صحنه درگیریهایی بین نیروهای امنیتی و پیکارجویان میشود. در حدود دو سال اخیر چند صد نفر از نیروهای نظامی و امنیتی مصر در حملات گروه‌‎های اسلامگرای افراطی کشته شدهاند.